FOTO! Lectia lui Boloni: cum sa te bata Arsenal cu un sfert de echipa dupa ce conduci cu 2-0!

Arsenal Ladislau Boloni Standard Liege Grupe
Data publicarii: Joi 17 Septembrie 2009, 00:54
Data actualizarii: Joi 17 Septembrie 2009, 00:58

VEZI FOTO din Standard 2-3 Arsenal!

Dezastru pentru Boloni in fata pustilor minune ai lui Wenger. Standard a condus Arsenal cu 2-0 inca din minutul 4, insa dezastrul s-a produs de la pauza.

In minutul 2, Mangala de la Standard deschidea scorul in fata lui Arsenal. Doua minute mai tarziu, Jovanovic reusea sa duca scorul la 2-0 din penalty, iar showul incepea pentru echipa lui Boloni.

Arsenal a reusit sa reduca din diferenta in minutul 45 al meciului, prin Bendtner, chiar inainte de fluierul de final al primei reprize.

In minutul 77, Vermaelen a reusit sa egaleze pentru Wenger, pentru ca 4 minute mai tarziu, Boloni si Standard sa se trezeasca in genunchi, condusi cu 3-2 de Arsenal, dupa golul lui Eduardo.

- De la Arsenal au lipsit: Manuel Almunia , Robin van Persie , Denilson , Samir Nasri , Theo Walcott , Łukasz Fabiański (knee), Johan Djourou , Carlos Vela , Andrei Arshavin

Echipele de start:
STANDARD: Bolat, Ricardo Rocha, Dalmat, Mbokani, De Camargo, Camozzato, Sarr, Mangala, Jovanovic, Witsel, Carcela-Gonzalez
ARSENAL: Mannone, Diaby, Fabregas, Vermaele, Rosicky, Eduardo, Gallas, Song, Clichy, Eboue, Bendtner.

- Steven Defour si Wilfried Dalmat au lipsit de la Standard, accidentati.

- Arsenal venea dupa un 2-4 cu Manchester City, Standard dupa 3-0 cu Mechelen.