Real Madrid 1-0 Bayern! Final incins, Bayern a cerut penalty in '92! Pep pierde primul meci din cariera pe Bernabeu! VIDEO

Real Madrid Bayern Munchen Real Madrid - Bayern Munchen Liga Campionilor
Live Blog

Liga Campionilor

Data publicarii: Miercuri 23 Aprilie 2014, 23:30
Data actualizarii: Joi 24 Aprilie 2014, 07:48

►In numele lui PIRLO! Benfica - Juventus, joi 22:00, in direct Sport.ro si Voyo.ro!

23:39 23 Apr

Cel mai bun pasator al meciului: KROOS!

Minutul 94: FINAL!

23:35 23 Apr

Minutul 92: Banca lui Bayern explodeaza la o faza complicata in careul Realului. Muller acuza un fault in 6 metri. Interventia lui Xabi Alonso pare sa fie corecta.

23:27 23 Apr
23:26 23 Apr

Minutul 84: Casillas face minuni la sutul lui Gotze din interiorul careului!!!

23:23 23 Apr

Minutul 80: Bayern are cea mai mare ocazie dupa un sut al lui Muller, deviat de Varane putin pe langa poarta.

23:15 23 Apr

Minutul 74: Iese Ronaldo, intra Bale. Si o poza care nu are legatura cu nimic :))

Minutul 73: Pepe este schimbat in cele din urma cu Varane.

23:14 23 Apr

Minutul 70: Sergio Ramos si Pepe se arunca pe jos dupa fiecare faza, cerand interventia medicilor. Momente penibile intr-o semifinala de Champions League.

23:05 23 Apr

Ribery a alergat cel mai mult pe teren pana in acest moment. Ciudat, nu s-a vazut deloc!

23:04 23 Apr

Minutul 61: Robben patrunde in centru si trage cu stangul, insa mingea este deviata si e prinsa cu usurinta de Casillas.

22:51 23 Apr

Minutul 47: Ronaldo are prima ocazie mare de gol, insa sutul sau la coltul lung e respins de Neuer.

22:48 23 Apr

A inceput repriza secunda!

22:28 23 Apr

Minutul 40: Angel Di Maria rateaza din 6 metri, din unghi, dupa un sut cu stangul peste bara.

22:25 23 Apr

Ratarea lui Ronaldo de mai devreme:

22:12 23 Apr

Minutul 26: Bayern este iar sah-mat in fata Realului! Ronaldo ramane singur cu portarul dar reia cu dreptul din 12 metri, central, peste poarta!

22:08 23 Apr

Minutul 23: Inca o faza de contraatac a lui Real Madrid, care scapa 3 contra 3 in terenul nemtilor. Sutul lui Di Maria de al 20 de metri este prins cu siguranta de Neuer.

22:06 23 Apr
22:05 23 Apr

Minutul 18: GOL REAL MADRID! Real deschide scorul dupa un contraatac perfect. Este prima faza de atac a lui Real Madrid in aceasta partida!!! Benzema inscrie din 6 metri, dupa o pasa perfecta a lui Coentrao.

21:59 23 Apr

Minutul 13: Bayern preseaza iar sutul lui Robben trece putin pe langa poarta. Real Madrid nu a iesit din propria jumatate pana acum, fanii fluiera!

Echipele de start:

REAL MADRID: Casillas - Carvajal, Ramos, Pepe, Coentrao - Xabi Alonso, Modric - Isco, Di Maria, Ronaldo - Benzema

BAYERN:
Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribery, Mandzukic

20:28 23 Apr

Veste de ultima ora din vestiarul Realului. Cristiano Ronaldo s-a recuperat si va incepe titular meciul cu Bayern Munchen. Vestea proasta vine din partea lui Bale, care nu face fata gripei si va ramane in continuare pe bara pentru a primi ingrijiri medicale.

Prima echipa a Realului: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao - Xabi Alonso, Modric - Isco, Di Maria, Ronaldo - Benzema

19:53 23 Apr

Real Madrid si Bayern Munchen se intalnesc in probabil cea mai tare semifinala de Liga din ultimii ani. Cele doua echipe au statistici fantastice insa madrilenii au emotii inainte de meci, omul loc principal, Ronaldo, fiind incert pentru acest meci.

18:52 23 Apr

Un avion cu fani ai lui Bayern Munchen care zbura catre Madrid a fost nevoit sa aterizeze de urgenta pe aeroportul din Bordeaux, anunta Bild. Deasupra Pirineilor, pilotul a anuntat probleme cu electronicele avionului iar panica s-a instaurat in randul celor 80 de pasageri din avion. Acesta a reusit insa sa aterizeze in siguranta, dar fanii au sanse mici sa ajunga la meci la timp. Compania aeriana le cauta avion in Bordeaux care sa ii duca la Madrid. Sunt 700 de kilometri intre cele doua orase.

18:12 23 Apr

Daca va juca, Cristiano Ronaldo va purta la meciul din aceasta seara ghetele speciale dupa castigarea Balonului de Aur.

17:22 23 Apr

Ancelotti nu a pierdut niciodata contra lui Bayern Munchen iar Guardiola nu a pierdut niciodata pe Bernabeu.

Italianul are 4 victorii si 2 egaluri contra lui Bayern, in Liga iar Guardiola are 5 victorii si 2 egaluri impotriva lui Real, pe Bernabeu

16:42 23 Apr

RIBERY: II ARAT EU LUI RONALDO!

Frank Ribery a fost finalist anul acesta la Balonul de Aur, dar a pierdut in fata lui Cristiano Ronaldo, desi a castigat mai multe trofee decat portughezul in 2013. "Ii arat eu!", ar fi anuntat francezul in Germania, inainte de plecarea spre Spania, scrie Bild.

"Franck a fost foarte dezamagit dupa ce a pierdut Balonul de Aur. Are acum sansa sa le arate tuturor ca a fost o greseala cand a castigat Ronaldo", a declarat presedintele lui Bayern, Karl-Heinz Rummenigge.

16:35 23 Apr

Veste proasta pentru fanii lui Real Madrid inaintea meciului cu Bayern. Cristiano Ronaldo si Bale sunt incerti iar Carlo Ancelotti va decide daca ii va folosi pe cei doi cu cateva minute inainte de startul meciului. Ronaldo s-a antrenat normal ieri, dar se pare ca are in continuare probleme. Bale e racit si nu a participat la antrenamentul oficial, anunta AS.

16:33 23 Apr

Real Madrid a tras cel mai dificil adversar posibil la tragerea pentru semifinalele Ligii, Bayern Munchen, campioana Germaniei si detinatoarea trofeului Champions League.

Primul meci se va disputa pe Santiago Bernabeu, iar Real Madrid trebuie sa castige ca se spere la calificare.

Stadionul va fi arhiplin. Peste 70.000 de oameni vor desfasura o coregrafie impresionanta si ii vor impinge de la spate pe Ronaldo si Benzema catre poarta lui Neuer. "Bayern trebuie sa simta ce inseamna Bernabeu in seara de Champions League", e mesajul Realului inainte de partida.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »