„Jucătorii de acum sunt limitaţi!” Un fost dinamovist, nemilos cu fotbaliștii pregătiți de Ovidiu Burcă

Dinamo Florin Raducioiu liga 2 Liga 2 fani Dinamo
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 25 Aprilie 2023, 23:22
Data actualizarii: Marti 25 Aprilie 2023, 23:26

Politehnica Iaşi a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 3-1, marţi seara, în deplasare, pe stadionul „Arcul de Triumf”, într-un meci din etapa a cincea a playoff-ului Ligii 2.

Florin Răducioiu, fost jucător al lui Dinamo, a comentat prestația „câinilor” în fața grupării din Moldova. Acesta a subliniat faptul că Dinamo a început bine, însă a arătat anumite carenţe în jocul său, în special în apărare.

Fostul atacant al naționalei României (40 de meciuri) a mai spus că jucătorii de la Dinamo sunt limitaţi şi că echipa are nevoie de fotbaliști cu un nivel tehnic mai ridicat.

• Dinamo

Răducioiu: „Jucătorii de acum sunt limitaţi!”

„Au început foarte bine, prima repriză bună, dar sunt egalaţi la sfâşitul primei reprize. Văzusem deja anumite carenţe în jocul lor, această insistenţă de a ieşi cu mingea la picior din propriul teren nu poate să facă Dinamo.

La Dinamo nu sunt de ajuns suporterii, această luptă, această dârzenie pe care o arată, trebuie şi jucători cu anumit nivel tehnic. Jucătorii de acum sunt limitaţi.

O echipă a Iaşiului mai experimentată, a profitat de greşelile jucătorilor de la Dinamo. Merită să promoveze în Liga 1.

Dinamo primeşte cinci goluri în două meciuri, asta spune multe despre carenţele din apărare”, a spus Florin Răducioiu, potrivit Orangesport.

În urma rezultatului înregistrat pe „Arcul de Triumf”, Poli Iaşi a revenit pe primul loc în Liga 2, în timp ce Dinamo se află pe patru, cu 38 de puncte.