CS Mioveni 0-1 "U" Cluj! Victorie pentru un loc pe podium dupa un gol SUPERB al lui Negrean! Surprize URIASE in clasamentul pentru playoff

liga 2 FC U Craiova petrolul Rapid U Cluj Liga 2
Data publicarii: Luni 26 Octombrie 2020, 16:05
Data actualizarii: Marti 27 Octombrie 2020, 00:48
Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din Liga 2 pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

CS MIOVENI 0-1 "U" CLUJ

Min. 90: Final de meci. "Studentii" castiga in deplasare si urca pe locul 3 in clasamentul Ligii a 2-a. Iata care sunt echipele care sunt pe primele 6 locuri, cele care garanteaza prezenta in playoff:

6. Unirea Slobozia 14 p.

Min. 59: GOOOL "U" Cluj! Negrean inscrie dupa un sut superb, din exteriorul careului.

Min. 45: Pauza la Mioveni. Ambele echipe au avut ocazii de gol, insa niciuna nu a reusit sa modifice tabela.

Min. 1: A inceput meciul.

Echipele de start:

CS Mioveni: Popescu - Oancea, Iacob, Gomes, Burnea - Toma, Veres - Radescu, Negrut, Serban - Rusu

Rezerve: Sima, Mar, Gherghe, Isfan, Cosereanu, Velblum, Chindris, Massaro, Marinescu

"U" Cluj: Vatca - Ferreira, Tamas, Luchin, Neciu - Maneran, Negrean, Novac, Golan, Pirvulescu - Gavra

Rezerve: Gorcea, Pop, Taub, Mester, Stefanescu, Goga, Dican, Hora

Universitatea Cluj merge in deplasare la Mioveni in runda a 9-a a Ligii 2 din Romania.

Clujenii sunt neinvinsi in ultimele 7 partide, iar cu o victorie in meciul de azi, s-ar apropia la doar 3 puncte de liderul FC U Craiova, care are 20 de puncte.

De partea cealalta, CS Mioveni ocupa pozitia a 11-a a clasamentului, cu 10 puncte acumulate in 7 partide disputate.

PETROLUL 0 - 0 FC U CRAIOVA

Min. 93: U Craiova 1948 castiga la Ploiesti!

Min. 83: Penalty ratat Petrolul! Beleck rateaza lovitura de la 11 metri obtinuta dintr-o simulare!

Min. 12: Gooooooool Craiova! William Beaten inscrie cu o BOMBA din afara careului!

Min. 1: A inceput meciul!

Petrolul va juca cu U Craiova 1948, la Ploiesti, intr-un meci din etapa a noua a Ligii 1.

Craiova lui Mititelu a avut un parcurs aproape perfect pana acum. Oltenii sunt neivinsi in acest sezon, iar din 7 meciuri jucate, au doar doua rezultate de egalitate, fiind una dintre cele doua echipe care nu au fost invinse in aceasta campanie. Petrolul are doua infrangeri si in egal in cele 7 partide jucate. Cele doua meciuri in care a pierdut, au fost jucate chiar pe teren propriu de ploiesteni.

Craiova se afla pe locul 2 clasament cu 17 puncte, fiind la 2 puncte distanta de ocupanta primului loc, Metaloglobus, dar avand 2 meciuri in minus. Petrolul este pe locul 7 in Liga 2, fiind la 4 puncte de echipa din Banie.

UPDATE 13:20: Toate meciurile programate astazi in Liga 2 s-au incheiat. Turris Turnu Magurele a obtinut cea mai lejera victorie in fata celor de la CSM Resita, in timp ce Farul a obtinut greu victoria la Chiajna, in urma unui gol inscrs in minutul 89.

Concordia Chiajna 1-2 Farul Constanta

Urmatorul meci din etapa a 9-a a Ligii a 2-a este programat duminica, de la ora 15:00, cand se vor intalni Petrolul si FC U Craiova.

UPDATE 11:50: Primele partide ale zilei au ajuns la capatul primelor 45 de minute. Iata rezultatele de la pauza:

Aerostar Bacau 1-2 Comuna Recea

Unirea Slobozia 1-1 Dunarea Calarasi

Metaloglobus 1-0 FK Csikszereda

Pandurii Tg. Jiu 1-1 Ripensia Timisoara

Astazi incepe a 9-a etapa a Ligii a 2-a. 7 meciuri sunt programate in aceasta dimineata. 6 partide incep de la ora 11:00, iar cealalta este programata de la ora 11:30.

Doar partida dintre SCM Gloria Buzau si Viitorul Pandurii Tg. Jiu a fost amanata.

Unul dintre capetele de afis ale diminetii este meciul dintre Turris Turnu Magurele si CSM Resita

Printre cele mai importante duelurile ale rundei sunt Petrolul - FC U Craiova si CS Mioveni - "U" Cluj, programate duminica, de la ora 15:00, respectiv luni, de la ora 18:00.