Victorie URIASA reusita de Rapid! Giulestenii, tot mai aproape de promovarea in Liga 1 dupa victoria in fata lui ASU Poli, 1-0

Rapid liga 2 playoff promovare Liga 2
Data publicarii: Joi 13 Mai 2021, 22:18
Data actualizarii: Joi 13 Mai 2021, 22:31

Rapid, la un punct de promovarea in Liga 1.

Rapid s-a impus astazi in fata celor de la ASU Poli Timisoara, scor 1-0, iar promovarea in Liga 1 a devenit in momentul de fata doar o chestiune de timp.

In urma victoriei din aceasta seara, giulestenii s-au departat la cinci puncte de CS Mioveni, ocupanta locului trei in clasamentul playoff-ului ligii secunde, cand au mai ramas doar doua etape de disputat.

Trupa din Giulesti a inceput execelent partida, iar in minutul 17 putea deschide scorul, din penalty, dupa un hent al lui Bocsan, insa Hlistei a ratat. Rapidistii au continuat atacurile la poarta lui Paduraru, iar rasplata a venit in minutul 65, cand Sefer a marcat golul victoriei cu un sut din afara careului de 16 metri.