Unirea Dej - Dinamo 0-3 | Victorie clară pentru „câini”! Iglesias și Larrucea au făcut legea

Dinamo Ovidiu Burca play-off Liga 2 Unirea Dej Liga 2
Data publicarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 17:38
Data actualizarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 17:56

Dinamo a câștigat deplasarea cu Unirea Dej și a urcat pe loc de baraj în play-off!

FINAL!

Minutul 78: GOOOOOL DINAMO! Iglesias preia perfect la marginea careului și șutează puternic, învingându-l pe portarul gazdelor!

Minutul 46: A început a doua repriză!

PAUZĂ

Minutul 31: GOOOOOOL DINAMO! Roșu centrează în fața porții, balonul e puțin deviat și ajunge la Iglesias, care trimite în plasă.

Minutul 27: GOOOOOOL DINAMO! Corner bătut la bara a doua, Larrucea șutează din fața porții și înscrie, deși balonul a fost scos ulterior din poartă de goalkeeper.

Minutul 1: Fluier de start la Dej!

UPDATE Primul ”11” al lui Dinamo: Oncescu - Gabriel de Moura, Giafer, Patriche (căpitan), Amzăr - Gorka Larrucea, Dani Iglesias - N. Roșu, I. Roșu, Bani - Iglesias

Rezerve: Dujmovic - Bena, Țîră, D. Irimia, Borcea, A. Irimia, A. Șerban, Al. D. Pop, A. Florescu

Antrenor: Ovidiu Burcă

Unirea Dej: Railean – D. Maftei, D. Pop, Buta, Gîț – Cătinean, Ad. Pop, Al. Militaru, Blaj – Al. Pop (căpitan), Cocian

Rezerve: Chindriș – Burdeț, Roș, Chira, Matiș, Andr. Pop, Vl. Bogdan, Călugăr, Fulga

Antrenor: Dragoș Militaru

După 1-1 în runda inaugurală cu Gloria Buzău, echipa lui Ovidiu Burcă nu își mai permite pași greșiți, pentru a nu pierde contactul cu echipele fruntașe.

Dinamo are 32 de puncte, sub Poli Iași (44), CSA Steaua (43), Oțelul Galați (39) și Gloria Buzău (33), și la egalitate cu adversara de astăzi, Unirea Dej.

Ce a declarat Ovidiu Burcă despre Steaua și despre play-off

”Cred că pot să le povestesc și eu cam cum arată o săptămână înaintea meciului cu Steaua, dar până atunci mai avem două meciuri și n-aș vrea să vorbesc foarte mult legat de meciul cu Steaua.

Am văzut (n.r. - meciul Oțelul - Steaua 3-2). Eu am spus-o din prima clipă, e un dezechilibru, pentru că, atunci când n-ai o motivație și joci un play-off doar de dragul de a juca, îl joci de o anumită manieră, iar când vei întâlni Dinamo o s-o faci într-o cu totul altă manieră.

De asta am spus că e cumva disproporționat și echipele care nu au dreptul să promoveze n-ar avea ce să caute în play-off. Dar asta este situația.

Sunt supărați, dar e foarte greu să motivezi o echipă care are ca obiectiv să joace un joc fără o finalitate, fără perspectiva de a putea să promovezi. Înțeleg frustrarea, dar e o realitate cu care se confruntă”, a spus Ovidiu Burcă înaintea- meciului cu Unirea Dej.