Gloria Buzău se ține tare! Ce au făcut elevii lui Mihalcea în deplasare cu Poli Iași

Gloria Buzau Adrian Mihalcea liga 2 Poli Iasi Liga 2 Adrian Mihalcea
Data publicarii: Vineri 31 Martie 2023, 19:59
Data actualizarii: Vineri 31 Martie 2023, 19:57

Cele două echipe s-au duelat în etapa cu numărul doi din play-off-ul eșalonului secund.

Ultima confruntare dintre cele două echipe s-a întâmplat în septembrie. Atunci, Poli Iași s-a impus cu 1-0 pe Stadionul „Emil Alexandrescu”, iar unicul marcator al partidei a fost Dinko Trebotic, care a înscris în propria poartă.

Cătălin Hlistei a deschis scorul în minutul 31 al partidei, pentru Poli Iași. În partea secundă, Viktor Angelov a restabilit egalitatea imediat după ce echipele au revenit de la vestiare, în minutul 47.

Tabela a rămas nemodificată până la fluierul de final al centralului, iar Gloria Buzău a obținut un punct esențial în lupta pentru accederea în primul eșalon al campionatului din România.

De cealaltă parte, în schimb, Poli Iași a devansat-o pe CSA Steaua în clasament. „Militarii” se află acum pe poziția secundă cu 43 de puncte, în timp ce ieșenii se situează în vârf cu 44.