VIDEO Gigi Becali a dezvăluit cine va juca în locul lui Darius Olaru: ”Vreau să-l văd”

Gigi Becali Darius Olaru FCSB Liga 2 Gigi Becali, patron FCSB / Foto: Captură PRO TV
Data publicarii: Luni 26 Februarie 2024, 16:43
Data actualizarii: Luni 26 Februarie 2024, 23:15

FCSB a câștigat cu emoții meciul cu FC Botoșani, scor 3-2, din etapa cu numărul 27 din Superliga României.

Echipa finanțată de Gigi Becali este acum la zece puncte distanță față de urmăritoarele CFR Cluj și Rapid. FCSB a primit, însă, și o veste proastă.

Nu-i va avea la dispoziție pentru cel puțin două partide pe Nana Antwi (23 de ani) și Darius Olaru (25 de ani), ambii fiind eliminați direct în meciul cu FC Botoșani.

Gigi Becali: ”Vreau să-l văd pe Băluță”

Primul a primit o suspendare de doar o etapă, în timp ce căpitanul FCSB-ului va lipsi în următoarele două meciuri. În locul lui Darius Olaru, Gigi Becali se gândește să-l utilizeze pe Alexandru Băluță, unul dintre preferații săi.

„Poate a fost bine că s-a întâmplat așa. Acum, dacă Olaru nu e, îl încercăm pe Phelipe sau pe Baba. Vreau să-l văd, că-mi place foarte mult, pe Băluță în locul lui Olaru!

El nu dă goluri. Poate să fie chiar mai eficient în altă privință decât Olaru. Vreau să vedem formula asta. Dacă nu merge, îl băgăm pe Baba. Vedem!”, a spus Gigi Becali.

Darius Olaru, eliminat direct în minutul 86 după intervenția VAR pentru un fault dur, a fost suspendat două etape și amendat cu 3.000 de lei.

Nana Antwi, eliminat direct în prima repriză, tot după intervenția VAR, și Juan Kaprof, care a văzut două cartonașe galbene, au scăpat doar cu o etapă de suspendare și 740 de lei amendă.

Astfel, Darius Olaru va rata meciurile cu FC Voluntari și Petrolul, urmând să revină pe teren abia în ultima etapă din sezonul regulat, contra Rapidului.

În schimb, Nana Antwi va absenta doar de la partida de joi cu FC Voluntari.