Dinamo - Concordia Chiajna 0-1: amical cu fumigene, dar New Dinamo, de data aceasta pe bune, pierde primul meci după retrogradarea istorică

Dinamo Bogdan Gavrila Concordia Chiajna liga 2 Nelut Rosu Liga 2
Data publicarii: Sambata 02 Iulie 2022, 11:44
Data actualizarii: Sambata 02 Iulie 2022, 21:42

”Câinii” au fost învinși la Chiajna în întâiul amical al verii. Printre noutăți s-au numărat Bogdan Gavrilă, singurul transfer de până acum, Neluț Roșu și Valentin Lazăr.

CONCORDIA CHIAJNA - DINAMO 1-0 (Llullaku)

FINAL Dinamo pierde primul amical al verii, 0-1 cu Concordia la Chiajna.

UPDATE 11:30 Dinamo arată mai bine după pauză. Valentin Lazăr și Ahmed Bani au două ocazii mari de a egala.

Vârful împins Daniel Constantin Dinu, folosit în a doua repriză, are 18 ani și este golgheterul formației Under 19 a ”câinilor”. În aprilie, Dinu a înscris cele 5 goluri în Dinamo - FCSB 5-2, meci din Liga Elitelor.

UPDATE 11:00 Dinamo în repriza a doua: Fara - Gabriel Moura, Patriche, Giafer, Demici - A. Ivanov, Țone, G. Crețu, Bani (căpitan), V. Lazăr - D. Dinu

La pauză, Concordia Chiajna conduce cu 1-0 prin golul marcat după aproximativ jumătate de oră de joc de Azdren Llullaku.

Accesul suporterilor este interzis la amicalul disputat la Chiajna. Doi fani au reușit să intre și au aruncat cu fumigene, una dintre ele ajungând la marginea terenului, transmite reporterul PRO TV și sport.ro aflat la partidă.

UPDATE 10:00 Echipa de start a lui Dinamo: Eșanu - Buleică, Ehmann, Dudea, Amzăr - N. Roșu, Cl. Stan - Bordușanu (căpitan), Gavrilă, A. Florescu - Măgureanu. Antrenor: Iulian Mihăescu

Sâmbătă, de la ora 10, la Chiajna, Dinamo joacă primul său meci după retrogradarea istorică în Liga 2, amicalul cu Concordia.

”Câinii” au rezolvat primul transfer al verii, Bogdan Gavrilă, și sunt în discuții avansate cu alți doi fotbaliști importanți, Valentin Lazăr și Neluț Roșu.

De echipă se ocupă momentan Iulian Mihăescu, fostul fundaș al formației ”de aur” a lui Dinamo din anii '80-'90, semifinalistă în Cupa Cupelor și antrenată de Mircea Lucescu.