VIDEO Corvinul Hunedoara, țac-pac în două minute! ”Greu de depășit” și o nouă victorie pentru trupa lui Florin Maxim
![Corvinul Hunedoara, țac-pac în două minute! Greu de depășit și o nouă victorie pentru trupa lui Florin Maxim Corvinul Hunedoara CS Mioveni Florin Maxim Marius Coman Mihai Costea](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/04/20/image_galleries/812289/corvinul-hunedoara-tac-pac-in-doua-minute-greu-de-depasit-si-o-noua-victorie-pentru-trupa-lui-florin-maxim_size6.jpg)
Calificată în finala Cupei României, Corvinul are un parcurs excelent și în Liga 2.
Nou-promovată în Liga 2, Corvinul Hunedoara este calificată în finala Cupei României și astăzi a mai bifat o victorie în campionat, 2-0 acasă cu CS Mioveni.
Marius Coman, cu o ”dublă” rapidă, în minutele 20 și 22, a semnat golurile trupei lui Florin Maxim.
”Încă un final fericit de meci la Hunedoara! Ne impunem și în fața Mioveniului și rămânem, în continuare, greu de depășit pe teren propriu!”, a postat Corvinul pe pagina oficială de Facebook.
În minutul 67, Mihai Costea a ratat un penalty pentru oaspeți, portarul hunedorean Lefter respingând șutul de la 11 metri al fostului atacant de la FCSB sau Universitatea Craiova.
Clasamentul din play-off-ul Ligii 2
* CSC 1599 Șelimbăr și Corvinul Hunedoara nu au drept de promovare în Superligă.
Foto și video: FC Corvinul 1921 Hunedoara
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News