VIDEO Corvinul Hunedoara, țac-pac în două minute! ”Greu de depășit” și o nouă victorie pentru trupa lui Florin Maxim

Corvinul Hunedoara CS Mioveni Florin Maxim Marius Coman Mihai Costea Liga 2
Data publicarii: Sambata 20 Aprilie 2024, 14:33
Data actualizarii: Sambata 20 Aprilie 2024, 14:38

Calificată în finala Cupei României, Corvinul are un parcurs excelent și în Liga 2.

Nou-promovată în Liga 2, Corvinul Hunedoara este calificată în finala Cupei României și astăzi a mai bifat o victorie în campionat, 2-0 acasă cu CS Mioveni.

Marius Coman, cu o ”dublă” rapidă, în minutele 20 și 22, a semnat golurile trupei lui Florin Maxim.

”Încă un final fericit de meci la Hunedoara! Ne impunem și în fața Mioveniului și rămânem, în continuare, greu de depășit pe teren propriu!”, a postat Corvinul pe pagina oficială de Facebook.

În minutul 67, Mihai Costea a ratat un penalty pentru oaspeți, portarul hunedorean Lefter respingând șutul de la 11 metri al fostului atacant de la FCSB sau Universitatea Craiova.