Concordia Chiajna, OUT din cursa pentru play-off în Liga 2! Rezultatele zilei + clasamentul

Concordia Chiajna clasament liga 2 play-off Liga 2 rezultate liga 2 Liga 2 Erik Lincar, antrenor Concordia Chiajna / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2024, 13:20
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2024, 13:21

Meciurile de sâmbătă, 2 martie, din Liga 2, au eliminat din cursa pentru play-off una dintre echipele favorite la promovare.

Concordia Chiajna a pierdut pe terenul celor de la Metaloglobus București, scor 2-0, și a pierdut, matematic, șansa de a se califica în play-off la finalul sezonului regulat. Înainte de startul acestui sezon, gruparea ilfoveană se număra printre favoritele la promovare, având în vedere că în lot se regăsesc mai multe nume sonore din fotbalul românesc.

Concordia Chiajna, OUT din cursa pentru play-off

Misiunea calificării în play-off va deveni complicată și pentru cei de la CSM Reșița, chiar dacă mai sunt două etape până la finalul sezonul regulat. Reșițenii au remizat în deplasare cu CSM Slatina, scor 0-0, și sunt la patru puncte distanță de locul șase.

Marele câștigătoare ale rundei sunt Ceahlăul Piatra Neamț și Csikszereda Miercurea Ciuc, care și-au câștigat meciurile din această etapă și se luptă în continuare pentru un loc în play-off.

FC Argeș a câștigat cu 1-0 pe teren propriu cu ultima clasată Progresul Spartac și a ieșit din zona retrogradabilă. Piteștenii au acum 21 de puncte și au urcat pe locul 14, după 17 etape.