Ce duel! Reacția lui Eugen Trică după ce fiul său, Atanas, a debutat la CSA Steaua

Eugen Trica Atanas Trica csa steaua liga 2 Liga 2
Data publicarii: Marti 09 August 2022, 23:12
Data actualizarii: Marti 09 August 2022, 23:31

Meci cu însemnătate aparte pentru Eugen Trică, antrenor la Metaloglobus.

CSA Steaua şi Metaloglobus Bucureşti au încheiat la egalitate marţi seara, scor 1-1, în ultimul meci al primei etape din Liga 2.

CSA Steaua a deschis scorul în minutul 45+2, prin Bodişteanu, iar Metaloglobus a egalat în minutul 50, când a înscris Herea.

Pe final de meci, căpitanul Stelei, Chipirliu, a ratat o lovitură de la 11 metri.

Reacția lui Eugen Trică, tatăl care și-a înfruntat fiul

Partida a consemnat și debutul lui Atanas Trică pentru formația din Ghencea, chiar contra echipei tatălui său, Eugen Trică, antrenor la Metaloglobus. În tribune s-a aflat și Lorena Balaci, mama fotbalistului împrumutat de Universitatea Craiova la gruparea condusă de Daniel Oprița.

"Atanas a intrat când am reușit să închid jocul foarte bine, nu prea a avut spații. Este un jucător bun, dacă se pregătește cred că va prinde echipa la Steaua.

Este foarte talentat. Mi-a fost frică, când a intrat, am zis "tocmai mie să-mi dea gol". El și-a dorit foarte mult să ajungă la Steaua. Totul depinde de el să se impună, să prindă un tricou de titular", a declarat Eugen Trică, potrivit Digi Sport.

În runda următoare din Liga 2, CSA Steaua va juca în deplasare, contra celor de la CSM Slatina.

Steaua – Metaloglobus 1-1

• Ștefan Bodișteanu 45+2′ / Ovidiu Herea 50′

Steaua: Dincă –  Drăghici, Walace, Gugu, Corbu – Ad. Popa (Șt. Pacionel 68′), Balgiu (Mihăescu 81′), Bodișteanu – Enceanu (E. Pacionel 68′) – Chunchukov (A. Trică 68′), Chipirliu (cpt.)

Antrenor: Daniel Oprița

Metaloglobus: Gavrilaș – D. Grosu (R. Cristea 59′), D. Lung, Caramalău, Andr. Sava – Șerban (L. Cazan 81′), A. Răuță – Neacșu, Ad. Sîrbu, Huiban (Moisie 59′) – Ov. Herea (cpt.) (Potecea 90′)

Antrenor: Eugen Trică