VIDEO Sturm Graz - Dinamo Kiev 1 - 2 | Formația lui Mircea Lucescu se califică în play-off-ul Champions League

Live text: Sturm Graz - Dinamo Kiev
Data publicarii: Marti 09 August 2022, 23:50
Data actualizarii: Miercuri 10 August 2022, 00:11

Dinamo Kiev s-a calificat în play-off-ul Champions League, impunându-se cu scorul de 3-1 la general în fața celor de la Sturm Graz. După victoria cu 1-0 din primul meci, formația lui Mircea Lucescu a obținut un succes și în deplasare, revenind de la 0-1 și câștigând cu 2-1.

Sturm Graz
sport live match gol! Rasmus Hojlund '27
1-2
Dinamo Kiev
'112 Viktor Tsygankov sport live match gol!
'97 Kostiantyn Vivcharenko sport live match gol!
MIN '120
Final

Dinamo Kiev se califică în play-off-ul Champions League, unde va juca împotriva celor de la Benfica pentru un loc în grupele competiției.

MIN '112
Gol

GOOOL Dinamo Kiev! Viktor Tsygankov marchează un gol superb cu 8 minute înainte de finalul meciului. Ucraineanul interceptează mingea în interiorul careului și șutează plasat, în colțul stâng al porții.

1-2
MIN '115
Inceput

A început repriza a doua de prelungiri! La acest scor, Dinamo Kiev este calificată în play-off-ul Champions League.

MIN '97
Gol

GOOOL Dinamo Kiev! Kostiantyn Vivcharenko primește o pasă în interiorul careului și trimite precis în poartă, cu un șut bine plasat.

1-1
MIN '90
Inceput

A început prima repriză de prelungiri.

MIN '90+6
Final

Calificarea în play-off-ul Champions League se decide după prelungiri.

MIN '90
Ratare

Ratare mare pentru echipa antrenată de Mircea Lucescu. Garmash preia o centrare din corner, însă lovitura sa cu capul se oprește în bara transversală.

MIN '57
Ratare

Affengruber primește o centare perfectă din corner, preia cu capul, însă mingea trece puțin pe lângă bara stângă a porții.

Affengruber primește o centare perfectă din corner, preia cu capul, însă mingea trece puțin pe..._322
MIN '57
Ratare

Viktor Tsygankov șutează puternic în colțul drept de jos al porții, însă portarul Siebenhandl reușește o intervenție spectaculoasă, respingând mingea în corner.

MIN '46
Inceput

A început repriza secundă din meciul Sturm Graz - Dinamo Kiev!

MIN '45
Pauza

După primele 45 de minute, Sturm Graz conduce cu 1-0.

MIN '27
Gol

GOOL Sturm! Rasmus Hojlund primeşte o pasă foarte bună în interiorul careului, se demarcă și marchează pe colțul lung, în dreapta porții.

1-0
MIN '19
Ratare

Ocazie pentru Sturm! Hierlander șutează puternic de la marginea careului, însă Bushchan bifează o intervenție extraordinară şi respinge mingea peste bara transversală.

MIN '9
Ratare

Ocazie pentru Sturm! Horvat centrează periculos din corner, dar mingea trece prin careu fără să fie prinsă de niciun coechipier.

MIN '1
Inceput

Sturm Graz - Dinamo Kiev | A început partida!

09-08-2022 20:27

Sturm Graz - Dinamo Kiev | Echipele de start

Sturm Graz: Siebenhandl - Dante, Wuthrich, Affengruber, Gazibegovic - Gorenc Stankovic - Prass, Hierlander - Horvat - Hojlund, Sarkaria

Dinamo Kiev: Bushchan - Kedziora, Zabarnyi, Syrota, Dubinchak - Shaparenko, Sydorchuk, Shepelev - Tsygankov, Buyalskyy, Besedin

09-08-2022 10:55

Sturm Graz - Dinamo | Cum arată echipele până acum

Dinamo Kiev a învins-o pe Sturm Graz în tur, scor 1-0, grație reușitei din minutul 28 a lui Karavaev. Mircea Lucescu pleacă cu prima șansă în returul din Austria și, în cazul în care câștigă, ar putea să se întâlnească cu Benfica în playoff.

Portughezii au trecut cu 4-1 de Midtjylland în manșa tur, prin golurile înscrise de Ramos (17', 33', 61') și Fernandez (40'). De cealaltă parte, Sisto a redus diferența în minutul 78, dar prea târziu ca gruparea daneză să mai poată realiza ceva.