VIDEO Adi Popa show în Steaua - Minaur Baia Mare 3-0! ”Militarii” au revenit pe primul loc în Liga 2 + debut la 16 ani

Steaua Adi Popa Atanas Trica David Matei Minaur Baia Mare Liga 2
Data publicarii: Duminica 05 Martie 2023, 13:24
Data actualizarii: Duminica 05 Martie 2023, 13:28

CSA Steaua București și Politehnica Iași se află la egalitate de puncte în fruntea diviziei secunde.

Echipa de fotbal Steaua București a câștigat duminică, pe teren propriu, meciul cu Minaur Baia Mare, scor 3-0 (1-0), într-un joc din etapa a 18-a a Ligii a II-a.

În primul joc acasă în acest an, primul gol a fost marcat de Mădălin Mihăescu, în minutul 29, care a reluat cu capul o centrare a lui Adi Popa.

Pe final, același inepuizabil Adi Popa (minutul 89) a scăpat pe contraatac și a dublat avantajul formației Steaua, iar Atanas Trică a punctat pentru 3-0 în prelungiri ('90+3).

Steaua joacă în ultima etapă a sezonului regulat cu Ripensia Timișoara

Trebuie remarcat și debutul lui David Matei (16 ani), juniorul de la U17, care la primul joc oficial la seniori a pasat decisiv pentru Trică la golul de 3-0.

După această victorie, Steaua se menține pe primul loc în clasamentul Ligii a II-a, cu 37 de puncte, la fel ca și Poli Iași, dar echipa ”militară” are un golaveraj superior.

În etapa viitoare, 19-a, ultima din sezonul regulat, Steaua București va evolua în deplasare, cu Ripensia Timișoara. Partida va avea loc duminică, 12 martie 2023, de la ora 13:00.

Info și foto: Steaua București