„Nu e cea mai normală situație! Mă mir că mai ești în prima ligă așa!” Basarab Panduru pune tunurile pe un antrenor

Basarab Panduru FC Botosani Marius Croitoru Superliga Basarab Panduru
Data publicarii: Sambata 05 August 2023, 21:51
Data actualizarii: Sambata 05 August 2023, 21:52

FC Botoșani și FC U Craiova s-au duelat în a patra etapă a Superligii României, scor 0-1.

Oltenii s-au impus și au bifat prima victorie din acest sezon, datorită golului marcat de Bauza, în minutul 14 de prelungiri ale primei reprize. Astfel, FC Botoșani a ajuns la al patrulea meci consecutiv fără victorie, având două înfrângeri și două remize de la revenirea lui Marius Croitoru la echipă.

Antrenorul care nu deține licența PRO nu poate oferi indicații de pe banca tehică, însă fanii nu l-au iertat pentru rezultatele din startul sezonului, iar la final i-au cerut demisia.

Basarab Panduru: „Situația lui Croitoru nu e cea mai normală!”

Basarab Panduru a vorbitla finalul partidei de la Botoșani despre situația lui Marius Croitoru, cu care nu este deloc de acord. Mai mult, fostul jucător a evidențiat parcursul slab pe care l-a avut Croitoru la echipele pe la care a trecut după despărțirea de FC Botoșani, FC U Craiova și FC Argeș.

„Trebuie să fiu foarte corect, situația lui Croitoru nu e cea mai normală. Dar a acceptat-o! E complicată ai ales pentru el, un antrenor care nu poate să stea jos.

El are o singură victorie în ultimele 21 de meciuri, parcă. Mi se pare din cale afară de mult. Mă mir că mai ești prin prima ligă în condițiile astea. Mai trebuie să vină și alții, să îi vedem și pe ei. E prea mult! Repet, chiar dacă situația lui e dificilă”, a declarat Basarab Panduru la Orange Sport.