„Mi-e greu să zic asta” / „Dacă n-o spui tu, o fac eu!” Mihai Stoica și Viorel Moldovan, dialog aprins în direct la TV

fcsb - farul constanta Mihai Stoica Superliga Viorel Moldovan Superliga Mihai Stoica
Data publicarii: Marti 31 Ianuarie 2023, 20:06
Data actualizarii: Marti 31 Ianuarie 2023, 20:06

FCSB a pierdut în ultima etapă cu Farul Constanța de pe Arena Națională, scor 2-3.

Echipa lui Mihai Pintilii a avut meciul în mâini la 2-1, însă, pe final, elevii lui Gică Hagi s-au dezlănțuit și au întors soarta meciului cu două goluri unul în urma celuilalt, în prelungirile partidei (REZUMAT AICI).

În minutul 56, Denis Alibec l-a învins pe Ștefan Târnovanu cu un superșut dintr-o fază fixă, iar Mihai Stoica a fost întrebat în direct dacă nu cumva poziționarea goalkeeperului a fost atipică la execuția loviturii libere.

„Mi-e greu să critic jucătorii şi, dacă n-am făcut-o până la vârsta asta, n-o să mă apuc să o fac acum în public”, a precizat oficialul FCSB, potrivit Orange Sport.

În aceeași ordine de idei, fostul internațional român, Viorel Moldovan, a pus punctul pe „i” și și-a exprimat propria opinie, evidențiind că, într-adevăr, Ștefan Târnovanu ar fi putut sta mai bine pe linia porții.

„Dacă n-o spui tu, o spun eu. Da, e gol de portar. Putea să facă mai mult. Ca poziţie stă prost pe mijlocul porţii. Deja a lăsat colţul scurt. Cred că şi el ştia că Alibec putea să dea doar în colţul lui şi în forţă. Dacă lua colţul lui, nu lua gol sau făcea mai mult”, a punctat Moldovan, conform aceleiași surse.

FCSB - Farul Constanța 2-3

Andrei Cordea a deschis scorul imediat după pauză (minutul 47), dintr-o acțiune de vis creată de Florinel Coman. Denis Alibec a restabilit, ulterior, egalitatea executând o lovitură liberă în mare stil (minutul 56).

Finalul a fost categoric al Farului. Omrani a respins o minge în mod eronat, iar Șut a deviat în proprie poartă (minutul 90+5). Borza a prins, un singur minut mai târziu, un interior fantastic și l-a executat pe Târnovanu.

Trupa de la nivelul mării a reîntors, în acest sens, soarta meciului și a plecat din confruntarea de pe Arena Națională cu toate cele trei puncte revenind, cel puțin temporar, pe prima poziție în clasamentul Superligii.