„Cobra” Ilie, verdict crunt după Universitatea Craiova - FCSB: „O tăvăleală și o văicăreală”

Universitatea Craiova - FCSB Adrian Ilie Superliga Superliga Adrian Ilie
Data publicarii: Luni 01 Mai 2023, 16:56
Data actualizarii: Luni 01 Mai 2023, 16:55

Cele două echipe s-au confruntat în etapa cu numărul șase din play-off-ul Superligii.

FCSB a reușit să o învingă pe Universitatea Craiova, scor 2-1, și să se apropie la trei lungimi de liderul Farul Constanța. Totodată, „roș-albaștrii” au devansat-o pe CFR Cluj în clasament, cel puțin temporar.

Adrian Ilie, fost internațional român și jucător al Stelei București, a vorbit despre meciul dintre Universitatea Craiova și FCSB, remarcându-l pe evoluția lui Ștefan Târnovanu, goalkeeperul vicecampioanei României.

„Târnovanu și Coman au fost singurii în prima repriză care țin ritmul sus. Primele 25 de minute ale meciului nu știam dacă joacă nici Craiova, nici FCSB.

O tăvăleală și-o văicăreală, s-au lovit la mijlocul terenului și-au stat câte cinci minute pe jos. Târnovanu cred că a salvat meciul când a deviat acolo mingea-n bară. O atinge atât de fin că mingea nu intră în poartă”, a spus Adrian Ilie, potrivit Fanatik.