FOTO 'U' Cluj - FC Voluntari 2-3 | Daniel Florea a marcat de două ori și a adus victoria pentru oaspeți pe final!

U Cluj fc voluntari play-out superliga Superliga
Data publicarii: Luni 01 Mai 2023, 16:53
Data actualizarii: Luni 01 Mai 2023, 16:54

Meciul dintre U Cluj și FC Voluntari a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro

U Cluj - FC Voluntari 2-3

Final!

Minutul 90+2 GOOOL FC Voluntari! Daniel Florea înscrie la doar cinci minute după ce a restabilit egalitatea! Final nebun pe „Cluj-Arena”.

Minutul 87 - GOOOL FC Voluntari! Daniel Florea restabilește egalitatea pe finalul meciului!

Minutul 79 - Matricardi șutează puternic, iar mingea trece pe lângă vinclu.

Minutul 46 - Partea a doua a început acum.

Pauză!

Minutul 41 - GOOOL U Cluj! Oancea îi centrează excelent de pe partea dreaptă, în centrul lui careului, iar Thiam îl execută pe protarul advers.

Minutul 30 - Simion nu mai poate continua la gazde și este schimbat cu Pițian.

Minutul 23 - GOOOL U Cluj! Martin Remacle restabilește egalitatea, în urma unui șut de la marginea careului.

Minutul 19 - GOOOL FC Voluntari! Sigurjonsson șutează din lovitură liberă, iar portarul Gorcea comite o greșeală și scapă mingea printre brațe.

Minutul 18 - Eliminare pentru U Cluj! Florin Ilie primește cartonaș roșu în urma unui fault din poziția de ultim apărător.

Minutul 11 - Ocazie pentru FC Voluntari! Lopes centrează de pe partea dreaptă, iar Damașcan șutează peste poartă, din 10 m.

A început partida!

U Cluj - FC Voluntari: echipele de start

U Cluj: Gorcea - Oancea, Martic, Fl. Ilie, Goranov - Bic, Simion, Remacle, Nistor - Thaim, Tescan

Rezerve: Iliev, Miron, Pițian, Pires, I. Filip, Ze Gomes, Bălan, Stoica, Hofman

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Paz, Matricardi - M. Lopes, Rață, Tavares, Sigurjonsson, Aliji - D. Florea, Damașcan

Rezerve: Collado, Răduț, Al. Vlad, Meleke, C. Costin, Andreș, Voican, Dumiter, Meleke

Antrenor: Liviu Ciobotariu

U Cluj - FC Voluntari, LIVE TEXT de la 15:00

Singura înfrângere suferită de ardeleni în precedentele 11 meciuri disputate în campionat pe teren propriu a fost cu FCU Craiova 1-3, în rest au șase victorii şi patru remize.

FC Voluntari este neînvinsă în ultimele nouă etape, perioadă în care a înregistrat trei succese şi șase rezultate de egalitate.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în sezonul regulat 2022-2023, când clujenii au luat patru puncte din cele șase puse în joc.

U Cluj și FC Voluntari sunt despărțite de două puncte în clasamentul play-out-ului, aflându-se pe locurile 11, respectiv 12.