FOTO „Ăsta e penalty și la nuntă”. MM Stoica, reacție vehementă la adresa VAR-ului

MM Stoica botosani Chindia Targoviste VAR Superliga
Data publicarii: Luni 18 Iulie 2022, 23:30
Data actualizarii: Luni 18 Iulie 2022, 23:34

FC Botoșani și Chindia Târgoviște s-au întâlnit luni în penultima partidă din prima etapă a Superligii terminată 3-2.

În minutul 35 al meciului, Denis Dumitrașcu l-a tras pe fotbalistul lui FC Botoșani, Eduard Florescu, vizibil de tricou în careu, dar arbitrul nu a dictat lovitură de la unsprezece metri.

MM Stoica a avut o reacție dură la adresa tehnologiei VAR și a ironizat-o spunând că a fost atât de clară faza, încât și la nuntă și-ar fi dat oamenii seama că a fost fault.

„Ăsta nu e penalty? Ăsta e penalty şi la nuntă, dacă tragi de rochia miresei, de trenă. Dacă ăsta nu e penalty, înseamnă că nu mai înţeleg din fotbal nimic. Îl împiedică să joace mingea.

Cum poate să nu fie penalty? Singura chestie bună e că nu a fost viciere de rezultat, că a câştigat Botoşaniul. Dar dacă dădea gol Chindia pe final...”, au fost cuvintele lui MM Stoica, potrivit Orange Sport.

FC Botoșani - Chindia Târgoviște

În penultimul meci din prima etapă a noii ediții de campionat a fost show complet. FC Botoșani s-a desprins la un gol de Chindia Târgoviște și a adus victoria chiar pe teren propriu.

Chindia a fost aproape să restabilească egalitatea, dar dâmbovițenii au reușit să păstreze scorul în favoarea lor (3-2).

Mailat a deblocat tabela în minutul 3 din penalty, Șerban a egalat în minutul 13, Florescu și Mailat s-au desprins în doar două minute de Chindia (29', 31'), ca Mihaiu să reducă diferența imediat după startul reprizei secunde (48').