Data publicarii: Luni 18 Iulie 2022, 23:26
Data actualizarii: Luni 18 Iulie 2022, 23:39

Petrolul Ploiești - FC Voluntari s-a încheiat cu scorul de 0-1.

18-07-2022 21:03

Petrolul Ploiești - FC Voluntari 0-1

Minutul 90+6: Final de meci!

Minutul 90+2: GOOOL FC Voluntari!
Florea transformă lovitura de la 11 metri, cu un șut pe jos. Avram sare în colțul opus.

Minutul 88: Penalty pentru FC Voluntari!
Găman arată punctul cu var după un fault al lui Tamaș asupra lui Armaș. Fundașul Petrolului vede cartonașul galben.

Minutul 80: Crainicul stadionului a anunțat că sunt prezenți 10.120 de spectatori la partida dintre Petrolul și FC Voluntari.

Minutul 55: Ocazie mare pentru Voluntari!
Veiga Lopes centrează în careu, mingea lovește transversala porții lui Avram, iar pericolul este îndepărtat.

Minutul 51: Ocazie pentru Petrolul! Gicu Grozav șutează din lovitură liberă, dar pe direcția lui Popa, care reușește să respingă în corner.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 38: Ocazie pentru Petrolul!
Dumitriu trage puternic din afara careului, dar pe direcția lui Popa, care reușește să rețină.

Minutul 35:
Țicu centrează din partea stângă către Ivanovski, acesta reia cu capul, dar trimite puțin pe lângă poarta lui Popa.

Minutul 32: Pashov trimite cu capul din afara careului, dar Popa reușește să rețină fără probleme.

Minutul 24: Petrolul a reușit să marcheze prin Dumitriu, dar golul a fost anulat după ce Găman pentru ofsaid, după ce a fost consultat arbitrajul video.

Minutul 1: Fluier de start la Ploiești!

18-07-2022 20:55

Petrolul Ploiești - FC Voluntari | Echipele de start:

Petrolul Ploiești: Avram - Meijers, Tamaș, Huja - Pashov, Dumitriu, Seto, Ticu - Cioiu, Ivanovski, Grozav
Rezerve: Moroz, Olaru, Borta, Velisar, Cebotaru, Bratu, Tucaliuc, Mazarache, Jair

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaș - Costin, Meleke, Droppa, Rață, Vlad - Nemec, Lopes
Rezerve: Râmniceanu, Aliji, Marrone, Andres, Răduț, Tavares, Fulop, Florea, Merloi
18-07-2022 15:42

Petrolul Ploiești - FC Voluntari | Primul meci pentru „lupii galbeni” în prima ligă

„Lupii galbeni” debutează pe teren propriu în noul sezon din Superligă după promovare și joacă împotriva echipei lui Liviu Ciobotariu. Petrolul s-a întors în prima ligă după șase ani de la retrogradare.

De cealaltă parte, FC Voluntari vine după ce sezonul trecut a reușit să se califice în play-off și a disputat finala Cupei României, pierdută în fața celor de la Sepsi Sf. Gheorghe. Liviu Ciobotariu a pierdut însă nume importante din echipă față de sezonul trecut, unul dintre ele fiind chiar Gabi Tamaș, care a semnat cu echipa lui Nicolae Constantin.

Partida se dispută pe arena „Ilie Oană” din Ploiești și anunță a strânge la stadion un număr important de fani, care au așteptat revenirea Petrolului în prima ligă. Meciul va fi condus de la centru de George Găman, care va fi ajutat de Adrian Popescu și Stelian Slabu. În camera VAR se va afla Viorel Flueran.

Cele două echipe s-au întâlnit în Liga 1 în ediţia 2015-2016, atunci când, din cele patru confruntări directe, trei jocuri au fost câştigate de ilfoveni, iar o partidă s-a terminat cu o remiză.