VIDEO | N-a vrut să-și strice freza?! Gafă incredibilă comisă de Răuță la golul superb marcat de Tănase

Dinamo Cristi Tanase Liga 1 Superliga VIDEO | N-a vrut să-și strige freza?! Gafă incredibilă comisă de Răuță la golul superb marcat de Tănase
Data publicarii: Sambata 28 August 2021, 20:46
Data actualizarii: Sambata 28 August 2021, 21:04

Cristi Tănase a marcat un gol superb în minutul zece al meciului Dinamo - FC Argeș.

Un mare „merit” însă pentru reușita superbă a lui Cristi Tănase îl are dinamovistul Alexandru Răuță, care, înainte de execuția lui „Tase”, a ales doar să-și incomodeze adversarul în loc să încerce să sară la cap.

De acolo, mingea a ajuns la Tănase, care, după ce și-a așezat balonul, a șutat din drop în viclul porții apărate de Eșanu.

Tănase a mai lovit o dată în minutul 63, după o combinație cu Dumitrașcu. S-a terminat 0-2, iar Dinamo a înregistrat ce de-a patra înfrângere în campionat.