Vaslui 2-0 Otopeni! (Genchev '6, Zmeu '58)

CS Otopeni FC Vaslui Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Mai 2009, 16:15
Data actualizarii: Duminica 17 Mai 2009, 21:02

Vaslui a invins pe CS Otopeni cu 2-0, intr-un meci aflat in pericol sa nu se mai dispute, dupa ce echipa vizitatoare a ales sa plece spre Vaslui abia cu 8 ore inainte de start.

Golurile au fost marcate de Genchev '6 si Zmeu '58.
In minutul 6, Hugo Luz a centrat de pe partea stanga, mingea a ajuns la Genchev, in coltul careului de sase metri, acesta a sutat, Munteanu a respins, balonul a revenit la Genchev, care a deschis scorul.
Noua minute mai tarziu, Temwanjera l-a deposedat pe fundasul Panait, a pornit spre poarta adversa si a fost faultat in careu de acelasi Panait. Genchev a executat slab lovitura de la 11 metri, iar Munteanu a aparat.
Zmeu a majorat diferenta pe tabela de marcaj in minutul 58, cand a sutat de la 25 de metri, pe mijlocul portii, profitand de gafa portarului Munteanu, care a scapat mingea printre picioare.
FC Vaslui: 1. Kuciak - 15. Buhus, 16. Zubar, 26. Farkas, 27. Hugo Luz (17. Balace '89) - 20. Ljubinkovici (2. Papp '86), 4. Genchev, 23. Pavlovici, 10. Milisavijevici - 8. Zmeu, 19. Temwanjera (30. Kirovski '74). Antrenor: Viorel Moldovan
CS Otopeni: 12. Cr. Munteanu - 24. Dumitrescu, 34. Rada, 6. Panait (3. Ardeleanu '22), 20. Vitinha - 8. Pirvu, 14. V. Negru, 28. Nasser Menassel (11. Constantin '66), 18. Lazici - 19. Ganea, 16. Caramarin (27. Draghici '76). Antrenor: Liviu Ciobotariu
Cartonase galbene: Zmeu '45 / Panait '15, Negru '51, Dumitrescu '63
Arbitri: Istvan Kovacs (centru) - Monica Rigo, Dragos Iliescu (asistenti) - Bogdan Hanceariuc (rezerva).
Observatori: Constantin Stefan, Mircea Calin.
La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.