UTA Arad - Oțelul Galați 3-1 | Dominația lui Dorinel Munteanu în play-out a luat sfârșit

UTA Arad Dorinel Munteanu Mircea Rednic Otelul Galati play-out Superliga
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2024, 18:25
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2024, 18:41

Cele două echipe se întâlnesc în etapa a șasea din play-out-ul Superligii.

UTA Arad - Oțelul Galați 3-1

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 90+3: GOOOOL Oțelul! Cisotti reușește să înscrie golul de onoare, după un șut deviat.

Minutul 81: GOOOOL UTA Arad! Rareș Pop înscrie! Este 3-0 pentru UTA Arad! Tânărul a scăpat în careu și a trimis un șut, dintr-o căzătură.

Minutul 78: GOOOOL UTA Arad! Kevin Luckassen primește o pasă precisă în careu și dublează avantajul arădenilor!

Minutul 71: Rareș Pop intră în careu și trimite un șut la coltul lung, dar portarul gălățenilor este pe poziție și elimină pericolul.

Minutul 62: GOOOOL UTA Arad! Johana Omondi scapă în careu și nu îl iartă pe portarul gălățenilor.

Minutul 45: Start de repriză secundă la Arad.

Prima repriză

Minutul 45+2: Final de primă repriză.

Minutul 45: O minge îl găsește pe Cisotti în careu, dar acesta trimite pe lângă poarta.

Minutul 41: Tănasă se strecoară în careu și trimite un șut cu exteriorul, dar acesta nu este pe spațiul porții.

Minutul 40: O minge îl găsește pe Cristian Mihai în careu, dar acesta trimite mult pe lângă bara stângă.

Minutul 22: Cisotti prinde un șut excelent din careu, dar portarul a fost pe fază și a eliminat orice pericol.

Minutul 21: Conte primește o centrare dintr-o lovitură liberă, dar execiția sa cu capul trece puțin pe lângă bara din stânga.

Minutul 15: Teles primește o centrare în careu, dar execuția sa cu capul trece pe lângă bara din partea dreaptă.

Minutul 10: Alexandru Pop deschide scorul pentru gălățeni, după o respingere dintr-un corner, dar s-a aflat într-o poziție ilegală.

Minutul 1: Start de partidă pe "Arena Francisc Neuman" din Arad.

Echipe de start

UTA Arad: Kucker - Căpușă, Stolnik, Conte, D. Rodrigues - Micovshi, C. Mihai, Machado - Omondi, Tudorie, Ezekiel

Rezerve: Fl. Iacob, Trif, Stahl, A. David, Iurasciuc, Vulturar, Luckassen, Lawrence, Lopez

Antrenor: Mircea Rednic

Oțelul Galați: Pap - Adăscăliței, Yabre, Cisse, Gomes - Cisotti, Zivulic, Teles - Tănasă - Al. Pop, Malle

Rezerve: R. Stoian, Rusevic, Jardan, I. Neagu, Bodișteanu, Lameira, Bordun, Zhelev, Farcaș, Panait, Rus, Gaitan

Antrenor: Dorinel Munteanu

UTA Arad - Oțelul Galați, partidă din runda cu numărul 6 din play-out, este LIVE TEXT pe Sport.ro de la ora 16:45.

Nouă victorii (opt la limită), cinci remize şi doar patru înfrângeri este palmaresul înregistrat de arădeni în ediţia curentă pe teren propriu.

De partea cealaltă, gălăţenii au câştigat cinci dintre cele 17 deplasări din campionatul actual, iar de alte nouă ori au terminat la egalitate.

Mircea Rednic vs. Dorinel Munteanu, duelul cu numărul 11

Partida va consemna şi o confruntare între doi tehnicieni cu mare experienţă la nivelul campionatului intern, Mircea Rednic (414 partide în Superligă) versus Dorinel Munteanu (257 jocuri în Superligă).

Va fi a 11-a întâlnire dintre cei doi tehnicieni pe prima scenă, palmaresul precedentelor dispute consemnând patru succese Rednic, trei victorii Munteanu şi trei remize, informează LPF.