Tensiunea dintre MM Stoica și Gigi Becali: „De aici a pornit totul”

FCSB Gigi Becali MM Stoica Superliga Superliga Gigi Becali - Mihai Stoica
Data publicarii: Marti 04 Octombrie 2022, 16:50
Data actualizarii: Marti 04 Octombrie 2022, 16:47

MM Stoica și Gigi Becali au avut un moment tensionat.

FCSB are nevoie de victorii pe bandă rulantă, mai ales că obiectivul roș-albaștrilor este câștigarea titlului.

MM Stoica a dezvăluit faptul că a avut o discuție mai aprinsă cu Gigi Becali, în momentul în care Hermannstadt se duela cu Sepsi OSK (1-2).

MM: „M-a sunat și m-a întrebat asta”

„Eu mă uitam la meci, el nu se uita la meci. Când m-a sunat și m-a întrebat cum mi se pare rezultatul, i-am spus că mi-aș dori un X. Și de-aici a fost marea noastră discuție pe tema asta. Că nu țin cu Sepsi.

Când văd un meci și văd o echipă că nu joacă, dar are un rezultat favorabil, nu mi se pare corect să câștige. Sibiului îi va fi greu să se mențină în primele șase echipe din campionat.”, au fost cuvintele lui MM Stoica la Orange Sport.

FCSB a învins pe FC Argeș, scor 3-2

FC Argeş a fost echipa care a deschis scorul, prin Andreias Calcan (minutul 5), cu un şut sub transversală. FCSB a egalat repede (minutul 11), prin Andrea Compagno, care a trecut uşor de Alin Dobrosavlevici şi l-a învins pe portarul Cătălin Straton.

Vicecampioana României a preluat conducerea în minutul 64, când Andrea Compagno a înscris din penalty, după ce Andreias Calcan.

Echipa antrenată de Andrei Prepeliţă a mai marcat o dată, prin camerunezul Arnold Garita (minutul 79), cu o execuţie superbă, din unghi, în vinclul porţii lui Ştefan Târnovanu.

Andrei Cordea a adus victoria formaţiei antrenate de Nicolae Dică, prin golul marcat în minutul 87, din centrarea lui Alexandru Pantea.

FCSB venea după patru meciuri fără victorie în campionat (2 egaluri, 2 eşecuri), în timp ce FC Argeş nu a mai câştigat de cinci etape, aceasta fiind a patra înfrângere consecutivă.

FCSB, în perioada de mercato

Veniri - Boban Nikolov (28 ani / mijlocaș central / liber de contract), David Miculescu (21 ani / atacant / UTA Arad / 1.7 milioane de euro), Andrea Compagno (26 ani / atacant / FCU Craiova 1948 / 1.5 milioane de euro), Eduard Radaslavescu (18 ani / mijlocaș central / FCV Farul / 500.000 de euro), Radu Boboc (23 ani / fundaș dreapta / FCV Farul / 400.000 de euro), Joyskim Dawa (26 ani / fundaș central / FC Botoșani / 350.000 euro), Vadim Rață (29 ani / închizător / FC Voluntari / 300.000 de euro), Marco Dulca (23 ani / închizător / Chindia Târgoviște / 250.000 de euro), Bogdan Rusu (32 ani / atacant / CS Mioveni / 200.000 euro), Joonas Tamm (30 de ani / fundaș central / Vorskla Poltava / liber de contract), Rachid Bouhenna (30 ani / fundaș central / CFR Cluj / liber de contract).