EXCLUSIV Târnovanu și Popa, MVP-urile serii din FCSB - FCU Craiova. Ciprian Marica, laude la adresa portarilor

fcsb - fcu craiova FCSB FCU Craiova Robert Popa Stefan Tarnovanu Superliga
Data publicarii: Luni 01 August 2022, 10:01
Data actualizarii: Luni 01 August 2022, 10:24
Ciprian Marica a vorbit în exclusivitate la PRO Arena, în cadrul emisiunii Ora Exactă în Sport.

FCSB și FCU Craiova s-au duelat pe Arena Națională în a treia etapă a Superligii. Partida s-a încheiat 1-1.

Prestațiile lui Ștefan Târnovanu de la FCSB și Robert Popa de la FCU Craiova au stârnit reacții pozitive la adresa lor, după parade excepționale.

"Roș-albaștrii" au avut opt șuturi trimise pe spațiul porții, iar oltenii șase. Jocul a fost, însă, deschis, iar Ciprian Marica a remarcat intervențiile fabuloase ale goalkeeperilor, având în vedere faptul că scorul final a fost 1-1.

Marica: „Bravo lor! Sunt un exemplu și merită susținuți”

„Doi portari tineri, doi portari de viitor. Ne Arată că acolo stăm bine. Portari întotdeauna am avut și sunt la înălțime. Cei doi portari au avut un rol important în angrenaj, pentru că altfel ar fi fost proporțiile scorului. Au fost ocazii mari și de o parte și de cealaltă. S-au ridicat la înălțime, bravo lor! Acești copii sunt un exemplu și merită susținuți.”, au fost cuvintele lui Ciprian Marica.

FCSB - FCU Craiova 1-1

La al doilea meci oficial pe banca tehnică a FCSB-ului, Nicolae Dică nu a putut decât remiza cu echipa lui Adrian Mititelu.

Joonas Tamm, unicul marcator al grupării "roș-albastre", l-a înlocuit la pauză pe Rachid Bouhenna și, la doar câteva minute, a reușit să-l învingă pe Robert Popa și să deblocheze tabela.

Golul său a fost după îngropat de lovitura de la punctul cu var a lui Andrea Compagno, din minutul 59. Tamm a vorbit la conferința de presă de după meci și a spus că se simte bine că a înscris, dar scorul este dezamăgitor.