Tare ca fierul, iute ca otelul: Otelul 3 - 1 Pandurii

Data publicarii: Sambata 15 Decembrie 2007, 15:11
Data actualizarii: Sambata 15 Decembrie 2007, 15:11
PANDURII NU REUSESC SA SALVEZE ULTIMELE TREI PUNCTE

Otelul lui Grigoras a reusit sa invinga Pandurii, care se afla in acest moment intr-o criza fara iesire. Dupa demiterea lui Neagoe, Pandurii nu au reusit sa salveze ultimele trei puncte din acest an si se afla pe locul 16, retrogradabil.

Golurile au fost inscrise de Emil Jula '4 (penalti), '50, Gabriel Paraschiv '38, pentru Otelul, respectiv Constant Djapka '28 (penalti), pentru Pandurii. Oaspetii au ramas inferioritate numerica, in minutul 3, cand Ilie Iordache l-a faultat in careu, in postura de ultim aparator, pe Szekely si a fost eliminat.
Centralul Teodor Craciunescu a acordat penalti pentru Otelul, care a preluat conducerea pe tabela de marcaj, scor 1-0, dupa ce Emil Jula a transformat lovitura de la 11 metri, in minutul 4.
Pandurii Targu Jiu a egalat, in minutul 28, printr-un penalti transformat de Constant Djapka, acordat de Craciunescu dupa un fault al lui Jelev asupra lui Stromajer.
In minutul 38, Gabriel Paraschiv a inscris pentru Otelul golul de 2-1, sutand din intoarcere din 10 metri, dupa o pasa de la Szekely.
Teodor Craciunescu a acordat din nou penalti pentru gazde, in minutul 50, dupa un fault in careu al lui Jackson asupra lui Semeghin. Lovitura de la 11 metri a fost executata de Jula, portarul Balaet a respins in lateral, dar acelasi Jula a reluat din cadere, de la 6 metri, in vinclul portii oaspetilor: scor 3-1. De la Pandurii a fost eliminat si Djapka, in minutul 61, pentru un fault dur asupra lui Sarghi.