Petrolul se apropie de promovare! Victorie importanta la Targu Jiu, pe un teren inghetata! Rezultatele din Liga a 2-a

liga a doua liga secunda pandurii petrolul rezultate Liga 2 Asa arata terenul pe care se joaca Pandurii - Petrolul cu o ora inaintea inceperii meciului! LIVE SCORE: Petrolul continua lupta pentru promovarea in Liga I
Data publicarii: Duminica 24 Februarie 2019, 13:30
Data actualizarii: Duminica 24 Februarie 2019, 13:30

UPDATE | Petrolul a castigat cu 2-0 meciul de la Targu Jiu. Ghinca, in minutul 15, si Puscas, in minutul 35, au marcat!

Etapa a 22-a a ligii secunde continua astazi cu meciul dintre Pandurii si Petrolul. Partida incepe la ora 11:00.

Pandurii - Petrolul se joaca pe un teren inghetat. La Targu Jiu sunt -11 grade, iar suprafata de joc era acoperita de un strat gros de zapada cu o ora si jumatate inaintea inceperii partidei! Organizatorii s-au mobilizat si au reusit sa curete terenul.

• Asa arata terenul pe care se joaca Pandurii - Petrolul cu o ora inaintea inceperii meciului! LIVE SCORE: Petrolul continua lupta pentru promovarea in Liga I

Pandurii are 28 de puncte, fiind pe locul 10, in timp ce Petrolul, cu 45 de puncte, este pe locul 5. Oaspetii pot urca pana pe locul 2 al ligii secunde daca vor castiga.