Șumudică jubilează: "Atacant ca ăsta n-a călcat în România. Domnul Șucu a făcut niște eforturi inimaginabile"

Șumudică jubilează: Atacant ca ăsta n-a călcat în România. Domnul Șucu a făcut niște eforturi inimaginabile Superliga

Marius Șumudică a anunțat că Rapid va realiza cel puțin trei transferuri în următoarele zile.

Toate meciurile de la FIFA Club World Cup pot fi văzute pe VOYO cu comentariu în limba română.

Țintele celor de la Rapid sunt un mijlocaș central, un atacant și un mijlocaș de bandă. Marius Șumudică a oferit însă un singur nume, cel al camerunezului Clinton N'Jie (31 de ani), care e liber de contract din această vară, după despărțirea de Sivasspor.

Marius Șumudică: "Domnul Șucu a făcut niște eforturi inimaginabile ca să-l convingă pe Clinton N'Jie să vină la Rapid"

N'Jie evoluează pe postul de extremă dreaptă și a crescut la Olympique Lyon. În 2015, camerunezul a fost cumpărat de Tottenham pentru 14,1 milioane de euro, însă a jucat puțin la gruparea londoneză, doar 14 meciuri. Cele mai multe partide le-a avut la Olympique Marseille (2016-2019) - 16 goluri și 10 pase decisive în 83 de apariții.

"Eu îl știu de la Sivasspor, el a fost la Tottenham, la Marseille, e un jucător care are peste 60-70 de meciuri în Premier League. Un jucător de 31 de ani care e la maturitate și ne va ajuta foarte mult.

Un jucător foarte bun. N'Jie este un jucător cu viteză foarte mare și calitate foarte mare la dueluri unu contra unu. Ne-a fost destul de greu, domnul Șucu a făcut niște eforturi inimaginabile ca să convingă jucătorul să vină aici", a spus Marius Șumudică, la Fanatik, adăugând că N'Jie este așteptat duminică la București pentru a semna cu Rapid.

Marius Șumudică: "N-a călcat atacant ca ăsta în România"

În privința mijlocașului și a atacantului, Șumudică spune că șansele pentru realizarea transferurilor sunt de peste 90%, însă nu a oferit vreun nume. 

"Sunt jucători de mare valoare. Jucători care sunt mult peste nivelul campionatului României. Vom aduce un atacant... n-a călcat atacant ca ăsta în România. Șansele pentru transferul mijlocașului și al atacantului sunt de peste 90%", a mai spus Șumudică.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!