Ștefan Baiaram a tras o concluzie clară la finalul duelului cu CFR Cluj

stefan baiaram CFR Cluj Superliga Universitatea Craiova Superliga Ștefan Baiaram
Ionuț Stoica
Data publicarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 00:45
Data actualizarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 00:45

Universitatea Craiova - CFR Cluj s-a terminat cu victoria ardelenilor, scor 0-1, în etapa cu numărul șase din play-off-ul Superligii României.

La finalul partidei, Ștefan Baiaram a recunoscut că prima repriză nu a fost una reușită pentru echipa sa. Mijlocașul ofensiv a menționat lipsa inițiativei și temerile manifestate pe teren.

"Prima repriză n-am jucat foarte bine, n-am avut inițiativă, chiar dacă ne-am dorit. Am fost temători. În a doua parte am încercat să ieșim mai mult la joc, pe final puteam să înscriem.

• Ștefan Baiaram

Despre CFR pot să zic că a jucat pragmatic, a venit să ia cele trei puncte și după ce a dat gol s-a închis și ne-a fost greu să îi desfacem. Păcat că n-am fost mai atenți și n-am înscris", a declarat Baiaram, după meci.

Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1

Scorul a fost decis în minutul 71, când Daniel Birligea, vârful ardelenilor, aflat pe teren de trei minute, a reușit să înscrie. Atacantul a finalizat cu precizie și a trimis mingea printre picioarele lui Laurențiu Popescu, după o pasă precisă oferită de grecul Panagiotis Tachtsidis.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj a rămas pe locul patru, cu 34 de puncte, la egalitate de puncte cu Universitatea Craiova. Cele două echipe sunt despărțite de golaveraj.