daniel birligea CFR Cluj Universitatea Craiova Superliga Daniel Bîrligea / Sursă: Sport Pictures
Ionuț Stoica
Data publicarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 00:16
Data actualizarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 00:16

CFR Cluj a învins-o pe Universitatea Craiova cu 1-0 în etapa cu numărul șase din play-off-ul Superligii și a rămas la 12 puncte în urma liderului.

La finalul meciului, Daniel Bîrligea, atacantul lui CFR Cluj, și-a lăudat coechipierii pentru victoria reușită în Bănie. Întrebat cum va arăta bătălia pentru locul secund în clasament, vârful ardelenilor a anunțat o luptă aprigă.

„Sunt foarte bucuros că am luat noi cele trei puncte, aveam nevoie de ele. Mi-a plăcut foarte mult cum a jucat echipa și mă bucur pentru această victorie. Am luptat pentru echipă. Este o luptă aprigă, fiecare meci o să fie o finală, toate echipele luptă pentru cupele europene.

• Daniel Bîrligea / Sursă: Sport Pictures

Este o victorie foarte importantă, sunt 3 puncte importante în lupta cu o candidată pentru locul 2 sau 3" a declarat Daniel Bîrligea, după meci.

Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj a câștigat în Bănie, după un eșec de proporții uriașe, la Ovidiu, împotriva Farului Constanța.

Scorul a fost decis în minutul 71, când Daniel Birligea, vârful ardelenilor, aflat pe teren de trei minute, a reușit să înscrie. Atacantul a finalizat cu precizie. A trimis mingea printre picioarele lui Laurențiu Popescu după o pasă decisivă oferită de Tachtsidis.