SidEXPLOZIE la Galati! Astea sunt fazele dupa care Porumboiu striga 'BLAT' la Otelul - CFR:

Sergiu Costin CFR Cluj Marius Stan Otelul Galati weldon Superliga
Data publicarii: Sambata 10 Septembrie 2011, 00:42
Data actualizarii: Sambata 10 Septembrie 2011, 00:54

Porumboiu reclama un aranjament la Otelul - CFR, iar unele faze din timpul meciului ar putea fi invocate de patronul Vasluiului ca exemple care sa ii sustina acuzatiile.

Otelul a incasat extrem de lejer doua dintre cele 4 goluri, pe greseli inexplicabile inclusiv pentru oficialii campioanei.

Mai intai, Sergiu Costin a comis-o. S-a intamplat chiar in primul minut, cand l-a lasat pe Weldon sa ajunga primul la o minge simpla. Brazilianul i-a pasat-o decisiv lui Ronny, care a facut 1-0.

Apoi, tot fostul atacant de la Benfica s-a simtit ca la jocurile pe consola in fata defensivei de Liga a Otelului. In minutul 74, nu i-a venit sa creada cand a vazut ca Sarghi nu-l ataca in careu, l-a depasit si a trecut mingea printre picioarele lui Grahovac pentru 3-0.

La finalul meciului, atat Dorinel Munteanu, cat si persedintele Marius Stan, s-au declarat revoltati de modul in care oamenii din aparare au tratat jocul:

"Mi-e rusine de scorul asta", a spus Dorinel, iar Marius Stan n-a fost nici el mai relaxat: "E inadmisibil sa luam goluri ca astea! Am primit gol ca niste fraieri dupa o degajare de 50 de metri in primul minut! Nu se poate asa ceva! Dam de naiba in Liga!".