VIDEO Sepsi - Dinamo 2-1: analiza lui Zeljko Kopic, antrenorul ”câinilor” care a debutat cu o înfrângere

Zeljko Kopic Dinamo sepsi sfantu gheorghe Superliga
Data publicarii: Marti 05 Decembrie 2023, 08:12
Data actualizarii: Marti 05 Decembrie 2023, 08:17

După 18 etape, Dinamo continuă să fie pe penultima poziție în Superligă.

Noul antrenor al echipei Dinamo, Zeljko Kopic, a declarat luni seară că, în ciuda înfrângerii, scor 1-2, cu Sepsi OSK, din Superliga, jucătorii dinamovişti au demonstrat că pot juca bine.

”În prima repriză am avut probleme. La pauză am vorbit despre greşeli şi le-am schimbat. Am marcat şi ne-am creat ocazii.

Jucătorii sunt gata să lupte. Sunt sigur că ne vom îmbunătăţi în următoarele meciuri.

Schimbările din repriza a doua au fost bune. Vom juca mai bine. Aştept de la jucători să arate ce este Dinamo.

Nu vreau să vorbesc despre arbitraj. Trebuie să fim mai puternici decât adversarii. Cine analizează meciurile să îşi dea cu părerea.

Noi avem o problemă mentală. Nu avem o victorie de mult timp. Repriza a doua este dovada că putem juca un fotbal bun”, a declarat Zeljko Kopic, citat de news.ro.

Dinamo, la a patra înfrângere consecutivă

Echipa Sepsi OSK a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Dinamo Bucureşti, în ultimul meci al etapei a 18-a a Superligii.

Este a patra înfrângere consecutivă pentru bucureşteni şi al 12-lea meci la rând fără victorie pentru echipa lui Zeljko Kopic.