Se confirma ce a spus Hagi! Pustiul de 17 ani de la Viitorul a distrus-o pe Universitatea Craiova in 45 de minute

Louis Munteanu Craiova Universitatea Craiova Viitorul Constanta Superliga Se confirma ce a spus Hagi! Pustiul de 17 ani de la Viitorul a distrus-o pe Universitatea Craiova in 45 de minute
Data publicarii: Sambata 06 Iunie 2020, 12:46
Data actualizarii: Sambata 06 Iunie 2020, 12:54
Louis Munteanu a reusit sa inscrie 2 goluri pentru Viitorul in amicalul cotra Universitatii Craiova.

Hagi a afirmat in urma cu 3 zile ca Munteanu este un adevarat marcator si ca sa bazeaza pe el la echipa.

"Dupa Coman, eu zic ca Louis Munteanu e fotbalistul care are cele mai multe goluri la toate loturile nationale, pentru ca el e din prima zi la loturile nationale si a dat goluri peste tot. E un numar 9, diferit de Coman, dar foarte bun, marcator pur. E numar 9 clasic, care marcheaza foarte multe goluri", a declarat Hagi pentru TelekomSport.

Munteanu a reusit sa macheze cu capul in minutul 19, dupa o centrare venita de la George Ganea. Tanarul  atacant a mai reusit sa marcheze o data in minutul 45, iar la pauza Viitorul conducea cu 3-0.