Dinamo - Botosani Dinamo nocturna Dinamo Superliga
Data publicarii: Duminica 19 Septembrie 2021, 19:39
Data actualizarii: Duminica 19 Septembrie 2021, 19:49

Dinamo a început cum nu se putea mai rău meciul cu FC Botoșani. În primele 20 de minute, moldovenii au punctat de două ori, iar ”câinii” au avut primele ocazii abia după minutul 25.

UPDATE: După aproximativ 10 minute, organizatorii partidei au reușit să reaprindă nocturna și meciul se va relua de la scorul de 2-0 pentru FC Botoșani.

S-a stins nocturna în ”Ștefan cel Mare”

În minutul 36, meciul a fost întrerupt pentru că nocturna din ”Ștefan cel Mare” s-a stins.

Ongenda a deschis scorul în minutul 13, după ce a preluat o minge centrată de pe partea dreaptă și a profitat de o gafă a lui Crețu. În minutul 18, Kage a reușit să dubleze avantajul oaspeților, după un penalty obținut tot de el.

Moldoveanu a avut cea mai periculoasă ocazie a gazdelor, dar șutul său slab, din interiorul careului, a fost respins.

Dacă va câștiga meciul cu Dinamo, FC Botoșani poate urca pe locul doi, cu 20 de puncte, la un singur punct de liderul și campioana CFR Cluj, care are 21 de puncte, dar cu un meci mai puțin.