Vlad Chiriches FCSB UTA Arad Superliga
Data publicarii: Luni 28 August 2023, 23:18
Data actualizarii: Luni 28 August 2023, 23:18

Vlad Chiricheș (33 de ani), fundașul lui FCSB, s-a accidenta în timpul partidei cu UTA Arad, din cadrul rundei a șaptea a Superligii.

În minutul 73, la scorul de 2-1 pentru UTA Arad, Vlad Chiricheș s-a prăbușit pe gazon și a avut nevoie de intervenția staff-ului medical.

S-a rupt Chiricheș! Lovitură după lovitură pentru FCSB la Arad

Chiricheș a părut să acuze o accidentare musculară după o fază de atac a celor de la UTA și nu a mai putut continua. FCSB a decis să îl înlocuiască pe experimntatul stoper cu sud-africanul Siyabonga Ngezana, care și-a făcut debutul la vicecampioana României.

Vlad Chiricheș este acum în pericol să rateze și convocarea la naționala României pentru meciurile cu Israel (9 septembrie) și Kosovo (12 septembrie), din preliminariile EURO 2024.

Pentru FCSB a fost o nouă veste proastă la Arad. Gruparea roș-albastră l-a pierdut și pe Alexandru Pantea, fundașul drepta care a fost eliminat și va fi suspendat pentru meciul cu Universitatea Craiova, din runda următoare.

De asemenea, Florinel Coman a fost și el eliminat în minutul 83 pentru cumul de cartonașe galbene și nu va juca în partida cu Universitatea Craiova.