Remarcatul lui Gigi Becali, după 3-0 cu Universitatea Craiova: ”Cel mai bun de pe teren”

Gigi Becali FCSB FCSB - Universitatea Craiova Superliga Gigi Becali, patronul FCSB / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Luni 29 Ianuarie 2024, 21:27
Data actualizarii: Luni 29 Ianuarie 2024, 21:27

FCSB a câștigat și meciul cu Universitatea Craiova, scor 3-0, din etapa a 23-a din Superliga României.

Darius Olaru, golgheterul campionatului, a fost cel care a deschis scorul în prelungirile primei reprize, după un penalty acordat de Marcel Bîrsan în urma consultării arbitrajului video.

În partea secundă, în minutul 50, Florinel Coman s-a distrat cu apărarea adversă și a dus scorul la 2-0, iar David Miculescu, cu execuția sa din minutul 83, a închis tabela la 3-0 pentru liderul din Superligă.

Gigi Becali: ”Șut a fost cel mai bun de pe teren”

Chiar dacă Darius Olaru și Florinel Coman au făcut din nou spectacol și au reușit să marcheze câte un gol, Gigi Becali a remarcat evoluția solidă a lui Adrian Șut, integralist în partida de pe ”Ion Oblemenco”.

Patronul liderului din Superligă a rămas impresionat și de cei doi fundași centrali ai echipei sale, Siyabonga Ngezana și Joyskim Dawa.

„Totul mi-a plăcut, plecând de la fundașii centrali că îl întrebam pe MM ce se întâmplă cu voi și a zis domne, panterele.

Panterele le dau curaj, cele două pantere de pe fund. Sunt pantere, le zic leoparzi să nu zică lumea. Cel mai bun de pe teren a fost Șut”, a spus Gigi Becali, pentru Fanatik.ro.

FCSB, lider detașat în Superligă

După victoria categorică de pe ”Ion Oblemenco”, FCSB a ajuns la 50 de puncte și este la 11 puncte distață de locul doi, ocupat de Rapid București. CFR Cluj este pe locul trei, cu 36 de puncte, dar va juca luni în compania celor de la FC Voluntari.

De partea cealaltă, Universitatea Craiova a rămas pe locul cinci, cu doar 34 de puncte, și este la 16 puncte distanță de lider. În acest moment, oltenii par să fie ieșiți din calculele pentru titlu.