Reacție virulentă după discursul lui Dan Petrescu: "Chiar nu ai simțul ridicolului? Cum poți să bați câmpii în halul ăsta?"

Dan Petrescu CFR Cluj Mihai Stoica Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 05 Februarie 2022, 23:50
Data actualizarii: Sambata 05 Februarie 2022, 23:51

Dan Petrescu a fost extrem de nemulțumit după ce campioana României a înregistrat al treilea egal consecutiv, 1-1 contra Universității Craiova.

CFR Cluj a fost egalată în minutul 90+6, prin Gustavo, după ce Universitatea Craiova a dominat clar pe aproape toată durata partidei.

Mihai Stoica, reacție dură după discursul lui Petrescu

La finalul partidei, Dan Petrescu a dat vina pe ghinion, a acuzat arbitrajul, considerând că echipa sa ar fi trebuit să primească un penalty, dar și LPF pentru programările făcute. Antrenorul a spus că este "penibil" ca formația lui să joace marți după-amiază cu UTA Arad, la mai puțin de trei zile după partida din Bănie.

"Eu, dacă plec acum cu mașină, ajung luni, cu o zi înainte de meci. Cum poți să pui meciul marți dacă noi terminăm duminică? Mi se pare penibil!", a spus Petrescu.

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a avut o reacție dură după ce a auzit discursul lui Petrescu și l-a acuzat pe antrenorul lui CFR Cluj că "nu are simțul ridicolului"

"Dacă pleacă cu mașina acum, ajunge luni. Întrebarea mea e ce mașină are. Are o mașină de jucărie și o trage după el sau o mașină de tuns? Nu se poate să bați câmpii în halul ăsta. UTA a jucat în aceeași zi.

Azi e sâmbătă, nu e duminică! Este ceva incredibil. Chiar nu poți să ai simțul ridicolului? Și șase minute că sunt prea multe, și că a avut penalty la Debeljuh, păi nu l-am văzut în careu deloc!", a spus Mihai Stoica, la Telekom Sport.

Pentru CFR Cluj este a treia remiză consecutivă în Liga 1. Campioana are 60 de puncte și e la nouă lungimi în fața lui FCSB, care are meci duminică împotriva lui FC U Craiova.

CFR Cluj va înfrunta UTA Arad, pe teren propriu, marți, de la 17:30.

Dan Petrescu, furios după remiza cu Universitatea Craiova

"Dacă al treilea meci la rând suntem egalați în ultimul minut, vă dați seama starea mea și a jucătorilor. Într-un campionat n-am făcut niciun egla, iar acum suntem egalați dramatic. Craiova a jucat bine. Ei meritau egalul, dar n-aveam voie să luăm așa gol, să luăm așa roșu. Prea multe greșeli și plătim. A fost o stare de oboseală, jucători care nu s-au antrenat, precum Camora și Bordeianu.

Craiova a început extraordinar repriza a doua. Au calitate foarte multă cei de la Craiova și au avut ocazii foarte multe. N-am ce să reproșez acum, sunt prea supărat și prea la cald, aș vrea să vorbesc altădată despre meci. Eu trebuie să plec acum, programarea noastră a fost făcută extraordianar. Mulțumim celor care ne ajută și nu mai vor să fim pe primul loc. Eu dacă plec acum cu mașină, ajung luni, cu o zi înainte de meci. Cum poți să pui meciul marți dacă noi terminăm duminică? Mi se pare penibil! N-am timp să mai vorbesc de meciul ăsta, sunt foarte trist. Sunt convins că a fost un penalty clar la Debeljuh, o să-l vedeți toți.

Camora și Bălgrădean sunt suspendați, avem foarte multe accidentări. Să vedem ce jucători găsim. Nu știu dacă-i refacem până marți. Va fi foarte greu meciuld e marți. Am pierdut puncte, nu viteză. Noi am jucat bine în ultimele trei meciuri ținând cont de adversari, FCSB, FC Botoșani și Craiova", a spus Dan Petrescu.