U Cluj FCSB federico anselmo Gabi Balint Octavian Popescu Superliga
Data publicarii: Luni 19 Februarie 2024, 21:50
Data actualizarii: Luni 19 Februarie 2024, 21:54
Prima repriză a meciului U Cluj - FCSB a adus mai multe intervenții dure din partea jucătorilor ambelor echipe.

Dacă pe tabelă scorul arăta 0-0 după primele 45 de minute, raportul cartonașelor galbene a fost 2-2. Două dintre avertismente ar fi trebuit să se transforme chiar în cartonaș roșu, crede Gabi Balint.

Gabi Balint: "Trebuia roșu și pentru Octavian Popescu, și pentru Anselmo"

Fostul internațional este de părere că Ovidiu Hațegan trebuia să îi elimine pe Federico Anselmo și Octavian Popescu. Centralul arădean le-a arătat doar cartonașul galben celor doi, iar decizia nu a fost schimbată nici de arbitrii din camera VAR.

Primul jucător care a văzut cartonaș galben a fost Anselmo, care l-a lovit cu cotul în figură pe Ovidiu Popescu, în minutul 20. Cu câteva minute înainte de pauză, Octavian Popescu a recurs la același gest într-un duel cu Lucas Masoero.

"Un joc echilibrat, ambele echipe nu joacă nimic în prima repriză (n.r - râde). Sincer! Nu mi-a plăcut deloc, foarte puțin fotbal.

Mult pe jos, lovituri cu cotul, cu palmele. Lucruri care trebuie odată să se termine. Trebuia roșu și pentru Octavian Popescu, și pentru Anselmo, pentru că și el lovește", a spus Gabi Balint, la Digisport.