Prima faza in care Ianis isi arata instinctul de KILLER la nationala! GOOOOL cu Suedia! Cum a marcat pentru Romania U18

Data publicarii: Miercuri 07 Octombrie 2015, 20:39
Data actualizarii: Miercuri 07 Octombrie 2015, 20:44

Ianis n-a reusit sa-si razbune tatal. Romania-Suedia s-a terminat la fel ca la mondialul din 94, 2-2!

Scenariul a fost identic! Pustii Romaniei au fost egalati pe final! Ianis si colegii n-au batut si penalty-uri, ca acum 21 de ani. Capitan la nationala sub 18 ani, Ianis Hagi a dat gol cu Suedia. Suedezii au egalat la 2 in ultimul minut cu un supergol.

Ianis e inclus de englezi, intre cei mai buni 50 de pusti din lume.

"A fost un meci destul de greu cu o echipa masiva. Din pacate am luat gol in ultimul minut", spune Ianis.

Prietenul lui Ianis de la Viitorul, Florinel Coman a marcat si el pentru Romania.

"Speram sa ne calificam la Europene si vedem de acolo ce o sa facem", explica Florinel Coman.