Reacția lui Panduru după victoria FCSB-ului de la Sibiu. Ce a subliniat fostul internațional român

Hermannstadt - FCSB Basarab Panduru Superliga Superliga Basarab Panduru
Data publicarii: Duminica 22 Ianuarie 2023, 23:22
Data actualizarii: Duminica 22 Ianuarie 2023, 23:21

Gruparea „roș-albastră” s-a impus împotriva lui FC Hermannstadt pe Stadionul Municipal din Sibiu cu 1-0, grație reușitei lui Billel Omrani din minutul 75.

Fostul internațional român, Basarab Panduru, a vorbit după meci despre evoluția elevilor lui Mihai Pintilii, evidențiind faptul că ar fi putut să presteze mult mai bine într-un meci extrem de dificil la Sibiu.

Totodată, Panduru a specificat că cele trei puncte obținute de FCSB împotriva lui Hermannstadt, în etapa cu numărul 22, sunt deosebit de importante.

„FCSB câştigă un meci greu, foarte important pentru ei. Nu mi-a plăcut cum au jucat, dar trebuie să ţinem cont de condiţii, vin din vacanţă. Întâlnesc o echipă incomodă. Cu toată astea, cel mai important lucru e victoria. Mie mi se pare o mare victorie în această seară”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

FC Hermannstadt - FCSB 0-1

Partida a început cu o ceață deasă la Sibiu, dar începând cu repriza secundă, s-a ridicat, iar totul a revenit la normal! În repriza secundă, Petrescu a zguduit bara transversală în minutul 53 și a fost aproape de un gol fantastic pentru sibieni.

Chiar și așa, reușita a venit din cealaltă parte. Tavi Popescu i-a pasat lui Florinel Coman, iar căpitanul FCSB-ului i-a trimis din prima mingea lui Omrani care a înscris fără dificultate în poarta lui Letica. Tabela a rămas nemodificată până în ultimul minut, iar gruparea „roș-albastră” a plecat la București cu toate cele trei puncte.

Echipele de start!

FC Hermannstadt: Letica - Butean, Bejan, Ene, Opruț - Balaure, Biceanu, Sota, Oroian - Buhăcianu, Paraschiv

• Rezerve: Muțiu - Popa, Medina, Răuță, Petrescu, Bărbuț, Iancu, Popescu, Babic
  • Antrenor: Marius Măldărășanu

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Șut, Edjouma - Miculescu, Compagno, Popescu

• Rezerve: Vlad - Crețu, Haruț, Coman, Cristea, Omrani, Oaidă, Pantea, Cordea
  • Antrenor: Mihai Pintilii