Reacția lui Dan Petrescu, după gestul făcut în fața lui Gică Hagi după Farul - CFR Cluj 1-0

Dan Petrescu CFR Cluj farul farul - cfr cluj Superliga
Data publicarii: Sambata 22 Aprilie 2023, 23:29
Data actualizarii: Sambata 22 Aprilie 2023, 23:30

Farul Constanţa a învins campioana CFR Cluj cu scorul de 1-0, pe teren propriu, într-un meci din etapa a cincea din play-off.

După meci, Dan Petrescu, antrenorul campioanei României, s-a dus direct la vestiare, fără să-l mai salute pe prietenul Gică Hagi. ”Bursucul” a făcut și un gest care a ridicat semne de întrebare.

La flash-interviu, Petrescu a vorbit despre gestul său și a dezvăluit că nu a fost vorba de o tensiune. A preferat să se retragă pentru a-i lăsa pe cei de la Farul să se bucure de victorie.

„Cu Gică suntem prieteni, l-am lăsat să se bucure, unde să mă duc peste el? Mai ales că era foarte fericit, eu foarte supărat. Singurul reproș, s-au dat cinci minute de prelungiri s-au jucat 30 de secunde. Și Gică a fost supărat că l-am bătut cu 3-0 și nu a venit să mă salute, a doua zi m-a sunat”, a spus Dan Petrescu.

În urma acestui succes, Farul Constanța are un avans de patru puncte faţă de următoarea clasată, CFR Cluj, la jumătatea play-off-ului.

Campioana României a suferit primul eşec în play-off, încheind o serie de nouă meciuri consecutive fără eşec în campionat, cinci victorii şi patru egaluri.