"Rău de tot, mi-aș pune semne de întrebare". Analiză dură a jocului prestat de Universitatea Craiova în ultimele două meciuri

Florin Gardos Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Marti 05 Septembrie 2023, 11:59
Data actualizarii: Marti 05 Septembrie 2023, 12:09

FCSB a învins-o fără drept de apel pe Universitatea Craiova, cu scorul de 3-0, pe Stadionul Steaua, în etapa a opta a Superligii.

FCSB a realizat diferenţa în prima repriză, prin golurile marcate de Darius Olaru (13, 45) şi Risto Radunovic (21). Gazdele au avut şi o bară, prin Andrea Compagno.

FCSB a trecut cu bine peste primul eşec din acest campionat, 1-2 cu UTA Arad, din etapa a șaptea și s-a distanțat la două puncte de CFR Cluj. Universitatea Craiova a pierdut al doilea meci consecutiv, fără a marcat vreun gol, după cel cu Farul Constanța.

Critici dure pentru evoluția celor de la Universitatea Craiova

Florin Gradoș a analizat jocul prestat de echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, declarând că avea alte așteptări.

"Nu mă așteptam să fie diferența asta. Eu o vedeam pe Craiova favorită la titlu anul acesta, am zis că uite ce echipă închegată au, au fundași centrali în sfârșit. Nu s-a văzut în niciun fel vreun progres la Craiova și rezultatul ăsta a fost surprinzător.

Ok, mă gândeam că FCSB poate să câștige, mai ales că în ultimii ani Craiova a avut mereu o problemă cu FCSB, dar diferența asta mare și lipsa de reacție mai ales în a doua repriză… Mă așteptam ca măcar în a doua repriză vor presa, își vor crea ocazii, se va întâmpla ceva. Nimic.

Și asta s-a întâmplat și la meciul trecut cu Farul. Plus că nu și-au creat cine știe ce ocazii la meciurile astea. Rău de tot. Mi-aș pune mari semne de întrebare dacă aș fi conducător la Craiova.

Cred că la un moment dar domnul Rotaru zice: 'Nu știu ce să mai fac'. Cred că asta gândește în momentul ăsta, pentru că bani a băgat, a tot transferat", a declarat Florin Gardoș, potrivit Fanatik.