În direct la TV, un rapidist a fost propus în Premier League: „Luați-l, vă rugăm!”

Rapid Bucuresti Basarab Panduru Răzvan Onea Superliga Viorel Moldovan Superliga
Data publicarii: Marti 07 Februarie 2023, 19:00
Data actualizarii: Marti 07 Februarie 2023, 18:59

Giuleștenii au învins-o pe FC Voluntari în etapa cu numărul 24 din Superligă cu 4-1.

La golul patru al rapidiștilor, Răzvan Onea a fost omul cheie al giuleștenilor. Fotbalistul a recuperat o minge, a traversat în sprint suprafața terenului și i-a pasat, după ce a reprimit balonul la picior, lui Marko Dugandzic care a fructificat și a realizat, astfel, „dubla”.

Viorel Moldovan și Basarab Panduru au comentat acțiunea excepțională reușită de Răzvan Onea pe care, mai în glumă, mai în serios l-au propus în Premier League și l-au comparat cu Kyle Walker sau Marc Cucurella.

„El recuperează şi pleacă. Extraordinar. Parcă am fi în Anglia. Serios! Walker!”, a spus Viorel Moldovan, potrivit Orange Sport.

„Nu are părul lui Cucurella”, a continuat Basarab Panduru.

„Cum să dai atâţia bani pe Cucurella, luaţi-l pe Onea! Vă rugăm!”, a mai adăugat Viorel Moldovan.

Rapid București - FC Voluntari 4-1

Marko Dugandzic a deschis scorul în minutul 19, din pasa lui Alexandru Albu. În minutul 43, Albu și-a trecut și el numele pe tabelă. În partea a doua a meciului, Dugandzic a redat recitalul.

Atacantul giuleștenilor a marcat în minutele 55 și 82, realizând hat-trick-ul și a adus fără pic de probleme cele trei puncte pentru rapidiști, chiar dacă Marcelo Lopesc redusese din diferență în minutul 90+1.