VIDEO Gigi Becali taie în carne vie după ratarea titlului! Câți jucători pleacă de la FCSB

Gigi Becali farul - fcsb FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Luni 22 Mai 2023, 11:25
Data actualizarii: Luni 22 Mai 2023, 12:39

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a oferit o primă reacție după ce echipa sa a pierdut titlul dramatic în fața Farului Constanța.

Vicecampioana a condus cu 2-0 la Constanța, dar nu a fost suficient pentru că echipa lui Gică Hagi a revenit în joc, reușind să câștige cu 3-2 și să-și asigure titlul de campioană, cu o etapă înainte de finalul sezonului.

Gigi Becali a dezvăluit că cinci jucători vor pleca de la FCSB în următoarea pauză competițională, iar în următoarea perioadă se va gândi dacă va investi masiv pentru a defila în sezonul următor.

Gigi Becali: ”Nu sunt convins”

„Ce poți să spui? Spui adevărul. Cine merită campionatul, îl merită. Dacă conduci 2-0 și primești trei goluri, înseamnă că echipa adversă este mai valoroasă decât tine. Nu numai valoarea contează. Dovada că noi nu meritam titlul. Ne-au bătut de la 2-0, ei meritau, bravo lor. Campionatul s-a pierdut aseară, dar s-a pierdut la jucători fără bărbăție. Fricoși!

(...)

Sunt cinci care termină contractele și care o să plece și avem două soluții. Nu sunt încă convins pe care s-o aleg. O să vedem. Ori tăiem și facem și dregem, ori mai riscăm, investim și să luăm campionatul la pas. Ori rămânem o echipă ca până acum”, a spus Gigi Becali, după Farul - FCSB 3-2.

VIDEO - Gigi Becali renunță la cinci jucători

VIDEO - Gigi Becali, prima reacție după ce FCSB a pierdut titlul

Farul Constanța - FCSB 3-2. Gică Hagi e campion!

FCSB a început în forță partida de la Ovidiu. Adrian Șut a deschis scorul în minutul opt cu o execuție de excepție, iar Andrea Compagno a majorat diferența în minutul 17.

Criciuma Mateus a redus din diferență în minutul 42, iar la pauză, FCSB era deasupra Farului Constanța în clasament.

În partea secundă, însă echipa de la malul mării a intrat cum nu se putea mai bine în joc. Tudor Băluță a restabilit egalitatea în minutul 59, iar Louis Munteanu a adus victoria în minutul 86.

Formația dirijată de Gică Hagi a reușit, în consecință, să obțină toate cele trei puncte și să câștige campionatul României!