Poli Iași - FCU Craiova 0-0 | Meci cu de toate, dar fără goluri! Penalty și gol anulat pentru olteni

Poli Iasi FCU Craiova play-out superliga Superliga
Data publicarii: Luni 08 Aprilie 2024, 18:21
Data actualizarii: Luni 08 Aprilie 2024, 19:34

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Poli Iași și FCU Craiova LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

Poli Iași - FCU Craiova 0-0

Minutul 90+3: Sfârșit de meci la Iași!

Minutul 45: A început repriza secundă la Iași!

Prima repriză

Minutul 45+11: S-a terminat prima repriză!

Minutul 35: Penalty anulat! După verificarea VAR, penalty-ul a fost anulat și s-a dictat corner pentru olteni.

Minutul 31: Penalty FCU Craiova!

Minutul 16: William Baeten trimite mingea în poartă, dar golul a fost anulat, după verificarea VAR.

Minutul 1: S-a auzit fluierul pe stadionul "Emil Alexandrescu".

Poli Iași - FCU Craiova, LIVE TEXT de la 17:30

Despărțite de doar un punct, cele două formații se află pe pozițiile de baraj, în subsolul clasamentului din play-out.

Atât Poli Iași, cât și FCU Craiova au antrenori noi, Tony da Silva, respectiv Eugen Trică urmând să debuteze pe băncile tehnice ale celor două formații.

Poli Iași a pierdut un singur meci pe teren propriu, în ultimele șase partide jucate, cu FCSB, perioadă în care au mai înregistrat trei victorii şi două remize.

Craiovenii au doar un succes în precedentele 12 deplasări din SuperLigă, cu FC Voluntari, în decembrie 2023, în rest două rezultate de egalitate şi nouă partide pierdute.