Petrescu, FURIOS la finalul meciului: "Nici in MONGOLIA nu e asa ceva!" A intrat in jucatori la pauza! Ce s-a intamplat in vestiar

Data publicarii: Duminica 03 Noiembrie 2019, 10:28
Data actualizarii: Duminica 03 Noiembrie 2019, 10:44

Dan Petrescu a avut emotii mari inaintea meciului cu Clinceni.

A tremurat pana dupa pauza. Culio a deschis scorul din penalty, apoi CFR a mai inscris de doua ori pana la final. Petrescu spune ca a tinut un discurs dur in vestiar, la finalul primelor 45 de minute. Super Dan se declara din nou ferm impotriva regulii U21, cea care-l impiedica sa foloseasca cel mai bun 11 in campionat.

Cele mai tari declaratii date de Dan Petrescu la conferinta de presa:

"Am vazut 7 meciuri ale Clinceniului, numai la ei m-am uitat.

In prima repriza, Lacina a fost turist pe teren. La pauza s-a trezit! A iesit bine. Daca era 0-0 si Traore ar fi ratat la faza golului de 3-0, n-am fi fost multumiti, va dati seama. A iesit bine, si Deac avea nevoie de golul asta pentru fetita lui.

Am avut si un penalty. Daca va uitati atent, o sa vedeti ca a fost penalty la Omrani in prima repriza. La CFR n-ai voie sa pierzi doua meciuri. Presiunea e maxima pe noi! Victoria asta e foarte importanta. Meciul cu Rennes va fi mai usor de abordat de catre noi. Ei sunt favoriti, nu noi.

Azi le-am zis jucatorilor: toate campioanele au pierdut, ma gandeam ca pierdem si noi.

Regula U21 ma face sa fac niste lucruri incredibile. Eu trebuie sa fac o echipa ca asa vor altii. Eu vreau sa bag echipa care joaca in fata lui Rennes. Cum sa fac? Nici in Mongolia nu exista regula asta.

Daca mai batem Rennes o data, suntem tari de tot. Daca facem mai mult de 9 puncte, e ceva incredibil. Rennes va juca la victorie contra noastra, cred ca si noi vom fi mai buni decat am fist in Franta.

Am tinut un discurs mai dur la pauza meciului cu Clinceni, poate cel mai dur de cand sunt la CFR. Traore si Omrani traiesc in lumea lor, pana nu-i trezesti..."