Patru victorii pe linie: Pandurii 2-1 Poli Iasi

Data publicarii: Duminica 30 Martie 2008, 20:21
Data actualizarii: Duminica 30 Martie 2008, 20:21
BALBA, ELIMINAT DIN MINUTUL 7

Echipa Pandurii Targu Jiu a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Poli Iasi, in etapa a XXVI-a a Ligii I, si a obtinut a patra victorie consecutiva.
Din minutul 7, Poli Iasi a evoluat cu un jucator mai putin, dupa ce Ionut Balba a fost eliminat deoarece a lovit cu cotul un adversar.
Unicul gol al meciului a fost marcat in minutul 75, de Arieta, care a preluat o minge in marginea careului si apoi a sutat la coltul lung de la 14 metri.
In minutul 90, arbitrul Mugurel Draganescu a dictat penalti pentru Pandurii la un fault al lui Branet asupra lui Alexandru Piturca, insa apoi a revenit asupra deciziei.
Pandurii a avut doua goluri anulate pe motiv de ofsaid, in minutele 33 si 44.
Pandurii: 80. Mingote - 14. Popete, 3. Rus, 4. Chibulcutean, 25. Djakpa (6. Cardoso '46) - 10. Vasilache, 17. Vancea (9. Adr. Popescu '54), 11. Orac, 30. Ilie Iordache - 18. Stromajer (8. Arieta '66), 28. Piturca. Antrenor Eugen Neagoe.
Poli Iasi: 1. Branet - 19. Homei, 3. Onut, 28. Cr. Munteanu, 5. Pecnik- 7. Bernsjak, 21. Naidin (29. Palimaru '71), 23. Ad. Ilie (77. Buta '18 ), 25. C. Milea (30. Ciobanu '87), 14. Sfarlea - 9. Balba. Antrenor Ionut Popa.