”Pârlit!” Dumitru Dragomir și-a ales tabăra după golul anulat din CFR Cluj - FCSB 1-1

CFR Cluj - FCSB Dumitru Dragomir Florinel Coman Superliga Superliga Dumitru Dragomir
Data publicarii: Luni 11 Decembrie 2023, 19:45
Data actualizarii: Luni 11 Decembrie 2023, 19:44

FCSB a pierdut două puncte în Gruia, după ce i-a fost refuzat un gol care a împărțit România în două tabere.

În minutul 51 al meciului, Florinel Coman a înscris o superbitate, doar că Sebastian Colțescu a revăzut la monitorul VAR un posibil fault comis de Vali Crețu la Philip Otele cu 25 de secunde înainte de reușită și a anulat golul.

Dumitru Dragomir, fost președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a vorbit despre golul anulat al lui Florinel Coman și a subliniat faptul că reușita șeptarului a fost ”perfect valabilă”.

”L-a pârlit pe Gigi Becali aseară. Pot să-mi spună ce vor marii specialiști ai acestei țări, cu toate că îl respect pe Ion Crăciunescu! A fost gol perfect valabil. Nici nu are voie să intervină VAR-ul”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit Fanatik.

Florinel Coman și-ar fi adăugat în cont a șaptea reușită din acest sezon al Superligii României, în cazul în care Sebastian Colțescu nu i-ar fi invalidat golul la monitorul VAR duminică seară.

Extrema roș-albaștrilor se află la FCSB din august 2017. Florinel Coman mai are contract cu liderul până la finele sezonului 2027/28. Site-urile de specialitate îl estimează pe șeptar la patru milioane de euro.

CFR Cluj - FCSB 1-1

Panagiotis Tachtsidis a deblocat tabela de marcaj în minutul șapte al meciului, doar că Darius Olaru a restabilit egalitatea după un assist elegant provenit de la Florinel Coman, în minutul 26.

În partea secundă, șeptarul FCSB-ului a înscris o superbitate de gol de la aproximativ 30 de metri, însă reușita sa a fost anulată după ce Sebastian Colțescu a revăzut la monitorul VAR un fault comis anterior reușitei.

La capătul celor 90 de minute, cele două echipe au împărțit punctele, iar FCSB (38 de puncte) a ratat șansa să se distanțeze de ocupanta locului secund, CFR Cluj, care rămâne pe doi cu 33 de puncte.