VIDEO Denis Drăguș are Turcia la picioare: ”Delicios!”

denis dragus Gaziantep Turcia Stranieri Denis Drăguș, la Gaziantep / Sursă Foto - Twitter/X
Data publicarii: Luni 11 Decembrie 2023, 18:55
Data actualizarii: Luni 11 Decembrie 2023, 18:54

Denis Drăguș a înscris în ultimul meci din campionat.

Gaziantep s-a întâlnit cu Trabzonspor în a 15-a etapă din primul eșalon al Turciei pe ”Gaziantep Stadyumu”. La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Marius Șumudică a pierdut cu 1-3.

Denis Drăguș are Turcia la picioare: ”Delicios!”

În minutul 80, Denis Drăguș, cotat la 1.5 milioane de euro de site-urile de specialitate, a executat în mare stil o lovitură liberă. A reușit, astfel, să-l învingă fără nicio problemă pe Cakir și să micșoreze diferența, dar prea târziu ca Gaziantep să mai producă o minune pe tabela de marcaj.

• Turcii au scris despre Denis Drăguș și au subliniat că fotbalistul român a marcat dintr-o lovitură liberă ”delicioasă”

”Atacantul român al lui Gaziantep, Denis Drăguș, continuă să marcheze. Jucătorul de 24 de ani, care a zguduit plasele din Istanbul, Samsun, Caykur Rize și Alanya în acest sezon, a marcat și el un gol delicios din lovitură liberă împotriva lui Trabzon. A ajuns, astfel, la cinci goluri în prima ligă”, au scris jurnaliștii de la Fotomac.

Pentru Denis Drăguș a fost al șaselea gol marcat în primele 12 meciuri după împrumutul la Gaziantep, însă echipa sa nu traversează cea mai bună formă. Formația antrenată de Marius Șumudică are acum trei eșecuri consecutive în campionat și se clasează pe locul 15 în Super Lig, cu 15 puncte, la doar o lungime peste prima poziție retrogradabilă.

• Denis Drăguș, Florin Niță și Junior Morais au fost integraliști, în timp ce Alexandru Maxim a fost înlocuit în minutul 66.
  • Florin Niță a fost cel mai bun jucător al lui Gaziantep, conform site-urilor de specialitate. Portarul a avut 8 parade pe durata jocului cu Trabzonspor
  • În runda următoare, Gaziantep va juca pe terenul lui Hatayspor, locul 10 din Turcia, sâmbătă, de la ora 12:30