Pandurii detoneaza bomba: CFR 1-2 Pandurii!

Data publicarii: Duminica 06 Aprilie 2008, 18:30
Data actualizarii: Duminica 06 Aprilie 2008, 18:30
RAMAI PE WWW.SPORT.RO PENTRU REACTII

Seara de cosmar pentru CFR Cluj, care a pierdut acasa cu 0-2 in fata revelatiei din retur - Pandurii Targu-Jiu. Victoria din Stefan cel Mare nu le-a facut prea mult bine moralului jucatorilor lui Ioan Andone, care s-au vazut condusi inca din prima repriza.

Galiassi a detonat prima bomba in minutul 38, cand a inscris in propria poarta, dupa o faza a lui Alexandru Piturca. In ultimul minut al primei reprize, Cadu si-a lasat echipa in zece, iar misiunea CFR-ului devenea din ce mai grea.

Lovitura decisiva pentru Pandurii a dat-o Iordache in minutul 63. Fotbalistul Pandurilor a scapat singur cu Hirschfeld si l-a executat cu sange rece pe portarul canadian.

Trica a reusit golul de 1-2 in prelungirile meciului, dar era prea tarziu pentru CFR, care risca sa fie egalata de Steaua la puncte in cazul in care baietii lui Lacatus reusesc sa bata Dacia lui Cartu in Ghencea.

Min 38: Pandurii reusesc surpriza! Galiassi inscrie in propria poarta dupa o faza a lui Alexandru Piturca !

Min 45: Misiune imposibila pentru CFR - Cadu vede cartonasul rosu!

Min 63: Ilie Iordache scapa singur cu Hirschfeld si este 2-0 pentru Pandurii!

Min 90: Trica reduce din diferenta dar cu siguranta e prea tarziu pentru CFR!